Włoskie dania zawojowały naszą rodzimą kuchnię. Makrony, spagetti i pizza to prawdziwy raj dla podniebienia. Różnorodność smaków tej ostatniej potrafi zadowolić najbardziej wybrednego smakosza. Fantazyjne połączenia, które sami możemy wymyślić to wyzwanie dla pizzermena, a dla nas niepowtarzalna uczta.

Królowa dań na spotkaniach towarzyskich

Domówka, urodziny, czy zwykłe spotkanie towarzyskie to doskonała okazja, by zamówić pizzę. Każde to danie ma następujące, zawsze pojawiające się składniki:

– spód z ciasta,

– żółty ser,

– sos.

Każdy użyty sos ma swój wyszukany smak i aromat, a jego podstawowe dodatki (czosnek, oregano oraz inne zioła) są źródłem zdrowia ogólnego oraz żołądka i jelit. Ser, który roztopi się na powierzchni ciasta, ma niesamowity smak i konsystencję. Im bardziej się ciągnie, tym lepszy. Ciasto natomiast w sprawnych palcach pizzermena osiąga wymaganą sprężystość i grubość.

Między ciastem a serem możemy włożyć najróżniejsze dodatki (wegańskie, wegetariańskie, tradycyjne oraz tzw. wyszukane, jak np. czekolada). Całość smakuje wybornie. Jedna olbrzymia pizza na stole, przy którym siedzą biesiadnicy, jest sposobem na zawężenie relacji wśród gości. Odrywane poszczególne trójkąty to jak tradycyjne łamanie się chlebem.

Spotkanie towarzyskie z królową dań w roli głównej wprowadza radosny nastrój i chęć do rozmów. To zapomnienie o problemach życia codziennego i skupienie się na odbieraniu smaku pizzy. Nawet gdy każdy lubi inne dodatki, jedna rodzinna pizza może zostać skomponowana w taki sposób, by druga jej połowa była zupełnie odmiennego smaku.

 

Nocny głód niestraszny

Gdy przychodzimy z pracy drugozmianowej, zwykle wszystkie sklepy są już pozamykane. Pusta lodówka i chlebak mógłby nas przerazić, gdybyśmy nie byli pewni, iż można zamówić pizzę nawet w godzinach nocnych. Nie będziemy musieli ruszać się z domu i szukać otwartego lokalu. Wystarczy jeden telefon, by zamówić dowóz pizzy do domu i cieszyć się pyszną ciepłą kolacją.

Jeżeli natomiast mamy domówkę i goście dobrze się bawią, nikt nie ma ochoty na sen tylko na kolejne ciepłe danie, również mamy możliwość zamówienia pizzy nocą. Bal może więc trwać do samego rana z pełnymi brzuchami i wspaniałą atmosferą.

Dowóz z dostawą pizzy o każdej porze dnia i nocy jest wspaniałym rozwiązaniem. Nie tylko z tego powodu, że ktoś szykuje nocną imprezę, ale także dlatego, że pracujemy przeważnie na trzy zmiany i nie zawsze mamy siłę, by coś samemu ugotować.

Jak zaspokoić wielki głód?

Jeżeli mamy ochotę na pizzę, a jesteśmy bardzo głodni, mamy kilka możliwości. Pierwsza to taka, że zamawiamy od razu kilka sztuk. Druga- prosimy o jedną pizzę, ale za to z podwojoną ilością składników na cieście. Trzecia opcja to o wiele grubszy spód niż tradycyjny. Jest jeszcze czwarta możliwość, a mianowicie decyzja o grubym spodzie ciasta i podwójna ilość nadzienia.

Wszystkie chwyty dozwolone, by skutecznie poskromić swój głód. Zamówienie pizzy bezpośrednio z lokalu jest najszybszym doczekaniem się w domu na konsumpcję. Jeżeli jednak chcemy sami sobie taką pizzę zrobić w domu, nic nie stoi na przeszkodzie.

Wystarczy zgromadzić wszystkie składniki na ciasto, dodatki i sos. Odpowiednio nagrzany piekarnik zapiecze nam pizzę i po wymaganym czasie pieczenia będziemy mogli zająć się konsumpcją. Jest tylko mały minus przygotowania dania w domu: więcej sprzątania i zmywania naczyń użytych do przygotowania pizzy.

Gotowa pizza mrożona kontra świeża

Zdarza nam się kupić zamrożoną pizzę lub sami ją zamrozimy, jeżeli nie uda nam się jej zjeść w całości. Włożenie to woreczka na mrożonki pozwoli nam przechować pizzę przez kilka dni w niezmienionym stanie. Zanim przystąpimy do jej konsumpcji- odmrażamy.

Najlepiej rozmrozić ją w temperaturze pokojowej. Rozmrażanie w kuchence mikrofalowej jest co prawda szybsze, ale mniej zdrowe, jednak dozwolone. Po tym etapie wstawiamy ją do piekarnika i zapiekamy około 10 minut.

Jak wiemy, wszelkie mrożonki zachowują świeżość i po rozmrożeniu stanowią pełnowartościowe danie. To samo dotyczy mrożonych owoców, warzyw itp. Jednak zawsze lepiej nam będą smakować świeże truskawki, świeża marchewka (itp.) i w dalszej kolejności także świeża pizza przygotowana ze świeżych produktów.