Posiadanie psa nie jest prostym zadaniem.

Wymagają mnóstwa opieki, od kąpieli, przez karmienie, po kontrolę przez weterynarza. Mając tak wiele do zrobienia, jak możesz to śledzić? W tym artykule znajdziesz kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci dobrze wykonać zadanie.Uściski są dobre, ale pocałunków należy unikać. Pocałunki psów mogą być postrzegane jako urocze, ale ich usta nie są aż tak czyste. Pamiętaj, że psy używają języka do mycia się, lubią jeść śmieci i pić z toalety. Wiele osób uważa, że ​​w pyskach psów nie ma tylu zarazków, co w pyskach ludzi. To niekoniecznie prawda.Jeśli koszt wysokiej jakości karmy Twojego psa jest obciążeniem dla Twojej rodziny, połącz siły z innym i kupuj hurtowo. Znane sieci sklepów zoologicznych oferują najwyżej oceniane nazwy w kuchni dla zwierząt domowych ze znaczną zniżką przy zakupie w większych ilościach. Możesz zminimalizować koszty dla siebie i niektórych przyjaciół, jednocześnie zapewniając swoim psom świeże i zdrowe posiłki.W ten sam sposób, w jaki coroczna wizyta fizyczna jest dla ciebie pomocna, roczna wycieczka do weterynarza jest koniecznością dla twojego psa. Może być trudno wiedzieć, co może powodować ból twojego psa, ponieważ nie może on z tobą rozmawiać. Coroczna kontrola może upewnić się, że problemy zostaną wykryte, zanim zacznie zbytnio cierpieć.Powinieneś próbować nauczyć psa tylko jednej nowej komendy podczas każdej sesji treningowej. Nawet jeśli uważasz, że twój pies jest dobry w podchwytywaniu rzeczy i nie będzie miał z tym żadnych problemów, znacznie mniej dezorientuje tobie i jemu, jeśli skupisz się tylko na jednej rzeczy na raz.Jeśli nie jesteś pewien, ile codziennie karmić psa, porozmawiaj o tym ze swoim weterynarzem. Chociaż niektórzy ludzie karmią wszystko, co zaleca pakiet, te wytyczne nie zawsze są odpowiednie i mogą prowadzić do przekarmienia. Masz pytania dotyczące psów? Odpowiemy im

Porozmawiaj z weterynarzem o potrzebach Twojego psa i o tym, co powinien mieć.Poznaj podstawy pierwszej pomocy dla zwierząt domowych, jeśli masz psa w swojej rodzinie.

Możliwość szybkiej reakcji w nagłych wypadkach, takich jak ugryzienie psa przez węża, może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią. Przeczytaj dobrą książkę na ten temat lub poproś weterynarza o zapoznanie Cię z podstawami.Zrób własne ciasteczka dla psów, aby zapewnić swojemu ukochanemu psu najzdrowsze smakołyki. Większość produktów komercyjnych jest przeładowana chemikaliami, które nie są dobre dla psów, mimo że dodają smaku i aromatu. Używaj wysokiej jakości składników i powiedz swojemu psu, co robisz w kuchni! Podniecaj go i pozwól mu przetestować smak, gdy tylko będą fajne.Upewnij się, że regularnie przycinasz paznokcie swojego psa. Nie chcesz, aby przeciągali się zbyt długo, ponieważ będzie to dla nich niewygodne chodzenie i mogą rozwinąć problemy zdrowotne. Powinny mieć długość prawie dotykającą ziemi.Jeśli myślisz o psie, ale nie jesteś pewien, czy chcesz podjąć zobowiązanie, spróbuj służyć jako dom zastępczy. Schroniska są pełne bezdomnych szczeniąt i brakuje im wielu zasobów z powodu przepełnienia. Oprócz pomocy w ustaleniu, czy pełnoetatowa własność jest dla Ciebie odpowiednia, opieka zastępcza zrobi również wiele dla sprawy porzuconych zwierząt jako całości.Wiedza zdobyta w tym artykule zapewni, że Twój pies będzie tak szczęśliwy i zdrowy, jak to tylko możliwe. To jest to, do czego dążysz, prawda? Dopóki włożysz wysiłek w wykorzystanie tej wiedzy, będziesz czerpać z niej korzyści każdego dnia. Kochaj swojego psa i ciesz się nim!