Od wielu lat latem narasta popularność i zauroczenie górami wśród turystów, i nie bez powodów. Okres wakacyjny to po prostu jeden z najlepszych sezonów na odkrywanie piękna natury tych ogromnych przestrzeni.

Powszechnie wiadomo, że góry zaczęły uwodzić turystów dzięki oferowaniu zimowych atrakcji. Przyjeżdżali początkowo na wycieczki górskie, a następnie na narty. Miłośnicy sportów zimowych wciąż przybywają do kurortów na dużych wysokościach i w coraz większej liczbie. Jednak sezon zimowy nie ma już monopolu, ponieważ sezon letni oferuje również wiele atrakcji i możliwości dla odwiedzających. Choć bardzo popularne, góry są nadal o wiele mniej zatłoczone latem niż w sezonie zimowym. To wymarzona lokalizacja, jeśli chcesz uniknąć letnich tłumów w zatłoczonych kurortach nadmorskich. Spokój łączy się cudownie z oszałamiającymi górskimi krajobrazami. Będziesz mógł podziwiać otaczającą faunę i naładować akumulatory na otwartej przestrzeni. Góry oferują ogromną różnorodność krajobrazów, nagie szczyty, rozległe lasy, wodospady, potoki i górskie łąki. Latem, kiedy śnieg topnieje, a słońce dało wystarczająco dużo ciepła naturze, góry odkrywają swoje rozległe i różnorodne krajobrazy.

Pod ciepłymi promieniami słońca to naturalne dziedzictwo odsłania całe swoje piękno i oczywiście jest znacznie łatwiej dostępne dla turystów niż w miesiącach zimowych. Góry oferują wiele aktywności fizycznych, takich jak piesze wędrówki po szlakach, wspinaczkę, kolarstwo górskie czy jeżdżenie na nartach. Można również oglądać zawody sportowe czy wziąć udział w imprezach folklorystycznych. Jeśli zdecydujesz się na urlop w górach, apartamenty Zakopane oferują komfortowe zakwaterowanie na letnie wakacje dla turystów. Można w nich wygodnie zakwaterować nawet osiem osób. Jeśli chodzi o dziedzictwo kulturowe, górskie wioski i miasteczka mają również wiele do zaoferowania odwiedzającym. Góry służą również do odkrywania autentycznych wiosek, lokalnych produktów i rzemiosła artystycznego, które zaspokoją Twoją ciekawość i na pewno zachwycą wiele osób.