Standardowe oświetlenie naszego pokoju może być czasem zbyt mocne, przykładowo w czasie pracy przy komputerze czy też oglądania filmów, możemy chcieć włączyć nieco mniej punktów oświetleniowych.

Można oczywiście wykorzystać różnego rodzaju lampki, jednak obecnie mamy do dyspozycji wiele bardzo interesujących rozwiązań. Można zastosować gzymsy przysufitowe, w których możliwy jest montaż różnego rodzaju punktów świetlnych. Można stosować je w różnego rodzaju listwach, przy czym światło może być kierowane w różnych kierunkach. Tego rodzaju rozwiązanie jest bardzo praktyczne. Oczywiście będziemy potrzebowali doprowadzić kabel , więc będzie to wymagało nieco prac. Można przyłączyć wiele różnych świateł, mogą to być żarówki ledowee dające światło padające w dół, lub też można łączyć szeregowo różne ilości żarówek ledowych, które bardzo ciekawie podświetlą nasza ścianę lub też sufit. Całość może być sterowana za pomocą pilota bezprzewodowego. Dobrym pomysłem będzie zakupienie oświetlenia z możliwością ściemniania, czy też zmiany koloru. Pilot w tym wypadku będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny włącznik. Różnego rodzaju sztukaterię można stosować także na zewnątrz, należy pamiętać aby sprawdzić z czego jest ona wykonana sztukateria na ścianie zewnętrznej musi być z pewnością wodoodporna.

Powinna być wytrzymała na niesprzyjające warunki atmosferyczne takie jak mróz czy też palące słońce.

Ważne też aby można było łatwo przymocować je do naszej elewacji. Pokrycia elewacyjne są trwałe i bardzo szczelne, powoduje to to, że taki dom nie będzie miał w sobie wilgoci. Drugą funkcja, jaką pełnią tego rodzaju rozwiązania jest wygląd zewnętrzny domu. Jeśli jest to materiał dobry do czyszczenia, wtedy łatwiej jest utrzymać czystość a co za tym idzie, dom jest ładniejszy. Często sztukateria zewnętrzna będzie mocowana do styropianu który jest często wykorzystywanym ociepleniem. Z pewnością w środku gzymsy wewnetrzne także muszą być wykonane z materiałów wysokiej jakości.