Świadomość ludzi na temat bezpieczeństwa i samopoczucia ich pupili nieustannie rośnie (na szczęście). Zwierzaki coraz częściej – niestety jeszcze nie zawsze – traktowane są jak członkowie rodziny, którym należy się odpowiednie traktowanie, szacunek. W trakcie wakacji, spędzając czas nad wodą, również warto jest zatroszczyć się o zdrowie i życie czworonożnego przyjaciela – pomoże Ci w tym kamizelka asekuracyjna dla psa.

Jaką funkcję pełni kamizelka asekuracyjna dla psa?

Skoro przecież każdy pies potrafi pływać? Cóż, może i potrafi, ale jak długo? Jeżeli przyjdzie mu zmierzyć się z wartkim nurtem rzeki – np. podczas spływu kajakowego – może się okazać, że zwierzak zmęczy się szybciej niż otrzyma wymaganą pomoc…i nieszczęście gotowe. Ponadto należy pamiętać, że doznanie wszelkiego rodzaju urazu jest rzeczą normalną, wielce prawdopodobną i może przydarzyć się w każdej chwili – w takiej sytuacji również będzie mu trudniej utrzymać się samodzielnie na powierzchni wody. Kamizelka asekuracyjna dla psa skutecznie pomoże Twojemu pupilowi uzyskać pozycję pozwalającą na swobodne oddychanie do momentu aż będzie mógł spokojnie wyjść na brzeg (sam bądź przy Twojej pomocy).

Kamizelka asekuracyjna dla psa marki Aquarius

Zwraca na siebie uwagę dzięki łatwej dostępności, niewysokiej cenie, starannemu wykonaniu i skuteczności. Dostępne są dwa modele: Pupil (za ok. 70zł) oraz Pupil II (nieco ulepszona wersja, na promocji można go “dorwać” już za niewiele więcej niż 100zł). Każdy z tych modeli jest niesamowicie funkcjonalny: nie tylko utrzymuje pieska na powierzchni wody, ale zapobiega także wyziębieniu jego organizmu. Oba zostały wyposażone w specjalny pierścień umożliwiający przypięcie smyczy – mogą więc z powodzeniem pełnić rolę uprzęży/szelek. Szeroka gama dostępnych rozmiarów pozwala dobrać odpowiedni wielkościowo kapok dla każdego psa – od niewielkiego yorka do rosłego owczarka niemieckiego – wystarczy jedynie zmierzyć długość ciała pupila, obwód karku oraz znać orientacyjnie jego wagę. Z pewnością kamizelka asekuracyjna dla psa od tego producenta spełni oczekiwania każdego właściciela czworonoga.

Kamizelka asekuracyjna dla psa – gdzie kupić?

Trzeba przyznać, że jest to nieco nietypowe akcesorium i szczerze mówiąc nie mam pojęcia, czy będzie dostępne w każdym stacjonarnym sklepie zoologicznym bądź sportowym (szczerze w to wątpię). Dlatego też polecam zrobić zakupy przez Internet: na stronie gokajak.com zamówienie interesującego Cię produktu zajmuje ok. 2 minuty. Szybka, bezproblemowa dostawa, częste promocje i konkurencyjne ceny to kolejne atuty tego miejsca. Gokajak.com to sklep godny polecenia.