Łatwy kredyt może być największą uwodzicielką współczesnej epoki.

Jeśli padłeś ofiarą jego sztuczek, prawdopodobnie potrzebujesz osobistej naprawy kredytowej. Jest to powszechna pozycja, w której należy się znaleźć i nie należy się jej wstydzić. Uzbrajając się w te taktyki naprawy kredytu, możesz naprawić szkody i lepiej bronić się w przyszłości.Pozostaw swoje pierwsze konto otwarte. Bez względu na to, jakie konto kredytowe otwierałeś najdłużej, najlepiej zachować je w raporcie. Nie zamykaj tego konta, ponieważ limit jest za niski lub stawka jest za wysoka. Postaraj się uzyskać wyższy limit kredytu lub poprosić o niższe oprocentowanie, ale nawet jeśli ci tego nie da, zachowaj kartę i używaj jej dalej. Im dłuższe doświadczenie posiadasz na koncie, tym bardziej pozytywnie wpłynie to na Twój wynik.Naprawa kredytu może zająć trochę czasu, ale możesz przyspieszyć ten proces, ustalając priorytety swoich długów, szczególnie tych, które są zaległe. Konta o wysokim oprocentowaniu powinny być spłacane tak szybko, jak to możliwe, aby uniknąć marnowania pieniędzy na spłatę odsetek, a nie zmniejszać rzeczywistego salda zadłużenia. Jeśli masz jedno lub dwa konta z niskim saldem, rozważ spłatę ich w formie ryczałtu. Gdy to zrobisz, możesz usunąć je z raportu kredytowego.Jeśli pod koniec każdego miesiąca stale kończą Ci się pieniądze, monitoruj wszystkie swoje wydatki przez cały miesiąc, korzystając z arkusza kalkulacyjnego lub prowadząc dziennik. [IMG alt=”FinansowyPuls.pl – Trzymaj rękę na finansowym pulsie!” href=”https://finansowypuls.pl/”]

Pod koniec miesiąca możesz przejrzeć wszystko, co kupiłeś i dokonać odpowiednich korekt w wysyłce w następnym miesiącu, biorąc pod uwagę, które pozycje są priorytetowe.Kontynuuj używanie kart, które miałeś od jakiegoś czasu, za niewielkie kwoty tu i tam, aby utrzymać je aktywne i w raporcie kredytowym.

Im dłużej masz kartę, tym lepszy wpływ ma ona na twój wynik FICO. Jeśli masz karty z lepszymi stawkami lub limitami, pozostaw starsze otwarte, używając ich do drobnych, okazjonalnych zakupów.Ważną wskazówką do rozważenia przy naprawie kredytu jest terminowe regulowanie rachunków. Jest to jeden z najważniejszych kroków w celu utrzymania dobrego kredytu i zapobiegania spadkowi wyniku. Złe oceny za przeterminowane konta pozostaną na Twoim koncie przez pięć do siedmiu lat.Ważną wskazówką do rozważenia podczas pracy nad naprawą kredytu jest kwestionowanie wszystkiego w raporcie kredytowym, który może nie być dokładny lub w pełni dokładny. Firma odpowiedzialna za podane informacje ma pewien czas na odpowiedź na Twoje zgłoszenie po jego złożeniu. Zły znak zostanie ostatecznie usunięty, jeśli firma nie odpowie na Twoje roszczenie.Próbując naprawić swój kredyt, pamiętaj, że popełnisz przestępstwo federalne, jeśli podasz fałszywe dane we wniosku kredytowym lub pożyczkowym. Nielegalne jest również podszywanie się pod pozory w celu uzyskania numeru identyfikacyjnego pracodawcy wydanego przez urząd skarbowy. Jeśli podałeś błędnie swój numer ubezpieczenia społecznego, będziesz działać kryminalnie. Jeśli złożysz wniosek o kredyt przez Internet, pocztę lub telefon i podasz nieprawdziwe informacje, możesz zostać obciążony kosztami i ścigany za popełnienie oszustwa drogą pocztową lub pocztową.Takie metody pomogą Ci naprawić swój kredyt i nauczyć się opierać pokusom łatwych pieniędzy. Naprawa kredytu nie jest łatwa ani przyjemna, ale może być nauką. Po przezwyciężeniu osobistego kryzysu kredytowego możesz trzymać głowę wysoko i mieć pewność, że w nadchodzących dniach unikniesz takich pułapek.