Wielu kierowców wykupuje ubezpieczenie AC czyli autocasco, które jest ubezpieczeniem rozszerzonym w stosunku do ubezpieczenia OC.

Warto zwrócić uwagę iż dzięki temu będziemy zabezpieczeni także w przypadku powodzi, gradu, różnego rodzaju zdarzeń losowych które nie zależą od nas. Z pewnością warto zwrócić uwagę iż AC jest to dość drogi ubezpieczenie dlatego też nie zawsze wykupują je osoby które posiadają samochody starsze. Jednak jeżeli posiadamy nowy samochód to też samochód używany o dużej wartości z pewnością ubezpieczenie tego rodzaju będzie bardzo dobrym pomysłem. Naturalnie wielu kierowców zwraca uwagę także na ubezpieczenie poszczególnych elementów, przykładowo szyb.

Szyby samochodowe - czy je ubezpieczyć? Jakie to daje korzyści?

Ubezpieczenie szyb w ramach AC lub jako dodatkowe ubezpieczenie

Szyby w naszych autach posiadają odpowiednie wzmocnienia, są to obecnie bardzo nowoczesne rozwiązania, jednak warto zwrócić uwagę iż szyba często jest narażona na pęknięcie, zwłaszcza szyba przednia. Z pewnością podczas podróży niekiedy zauważamy iż spod kół innych samochodów wylatują kamienie które mogą wyrządzić szkodę naszej szybie. Dodatkowo także powinniśmy zwracać uwagę gdzie parkujemy nasz samochód, z pewnością grad może uszkodzić nasze żeby, spowoduje iż szyba popęka. Warto zwrócić uwagę iż nawet małe zarysowanie może doprowadzić do powstania większej rysy. Dodatkowo także na szybę działają różnego rodzaju naprężenia, dlatego też jest to element który może łatwiej ulec uszkodzeniu. Z pewnością wielu kierowców zastanawia się w jaki sposób ubezpieczyć szyby, warto zwrócić uwagę iż możemy dokupić specjalny pakiet do naszego OC.

Przypadki kiedy posiadamy ubezpieczenie AC, wówczas ubezpieczenie szyby powinno znajdować się w pakiecie. Oczywiście powinniśmy doczytać dokładnie wszystkie zapisy umowy które pod którą podpisujemy z ubezpieczycielem tak aby uwzględniać wszystkie elementy w tym szyby przednie, boczne oraz szybę tylną. Z pewnością warto ubezpieczyć się aby uniknąć nieprzyjemności związanej z dużym wydatkiem.

Oczywiście możemy sprawdzić oferty wielu różnych towarzystw ubezpieczeniowych aby sprawdzić ile kosztuje ubezpieczenie szyby samochodowej, wówczas będziemy mogli wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę.