wkłady zapachowe do odkurzacza

Odkurzanie, jak każde czyszczenie kojarzy się ze świeżością, pięknym zapachem, czystością. Pojawia się problem, jeśli odkurzasz, a tutaj pojawia się brzydki zapach! Jest na szczęście wiele rzeczy, które można zrobić, aby uniknąć nieprzyjemnej woni z urządzenia. Dzięki temu, nie będzie się ona rozprzestrzeniać po całym domu! Jedną z nich są wkłady zapachowe do odkurzacza. Podpowiadamy, co trzeba zrobić, aby uniknąć zapachu, który Ci nie pasuje!

Brzydki zapach z odkurzacza – skąd się bierze?

Jeśli masz brzydko pachnący odkurzacz, możesz zrobić wiele rzeczy, aby działał prawidłowo i nie wydzielał zapachu, który cię odstręcza. Jeśli odkurzacz używa worków, upewnij się, że są one wymieniane, gdy są pełne. Ważne jest również, aby regularnie czyścić i/lub wymieniać filtry w odkurzaczu, aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Być może do środka wpadło coś, co po prostu rozkłada się? Np. resztki jedzenia? Sprawdź dobrze, czy coś takiego nie wydziela nieprzyjemnego zapachu!

Jeśli dobrze sprawdziłeś działanie sprzętu, wymieniłeś odkurzaczowi filtr oraz worki, ale nadal wydaje Ci się, że nadal odkurza Twój dom z nieprzyjemnych zapachem, możesz spróbować użyć wkładów zapachowych do odkurzacza, aby się go pozbyć. Jest to rozwiązanie, które pozwala zniwelować nieprzyjemną woń.

Jak wybrać wkłady zapachowe do odkurzacza?

Odświeżacze, czy też wkłady zapachowe do odkurzacza to specjalne produkty, które pozwalają zachować ładny zapach podczas odkurzania. To ważne, żeby czyszczenie nie powodowało u Ciebie niechęci! Co musisz wiedzieć, wybierając wkłady zapachowe do odkurzacza?

Przede wszystkim sprawdź, do jakiego typu odkurzacza przeznaczony jest odświeżacz. Większość można stosować zarówno do modeli z workiem, jak i bez worka. Niektóre zapachy stosuje się bezpośrednio na dywan, jednak nie jest to dobre rozwiązanie, jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta.

Drugą kwestią, na która musisz zwrócić uwagę wybierając wkład zapachowy do odkurzacza jest zapach. Wybierz taki, który Ci odpowiada – w końcu tak będzie pachnieć Twój dom. Do wyboru są między innymi takie odświeżacze, jak:

  • Bez,
  • Cytryna,
  • Konwalia,
  • Zapach kwiatowy,
  • Zapach leśny,
  • Lawenda,
  • Wanilia,
  • Zapach oceanu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając wkłady zapachowe do odkurzacza? Na zalecaną wielkość pokoju. Niektóre preparaty wystarczają wyłącznie do małych lub średnich pomieszczeń. Inne są szczególnie przydatne w dużych pokojach. Wszystko zależy od wydajności oraz intensywności danego zapachu.

wkłady zapachowe do odkurzacza

Naturalne odświeżacze do odkurzacza – jak je zrobić samemu?

Chcesz za pomocą naturalnych środków pozbyć się brzydkiego zapachu z odkurzacza? Jest na to sposób! Przede wszystkim musisz zabrać się za dogłębne oczyszczenie całego sprzętu. W tym celu zmieszaj roztwór wody z sodą oczyszczoną. To najlepszy, w pełni naturalny odświeżacz, który nie zniszczy Twojego urządzenia. Tak sporządzoną mieszanką wytrzyj wnętrze odkurzacza, miejsce obok worka, wąż oraz filtr. Wypłucz je następnie wodą. Wytrzyj również wszystkie plastikowe elementy.

Daj odkurzaczowi „odetchnąć”! Niech wyschnie całkowicie naturalnie, najlepiej na powietrzu. Szukasz alternatywy do wkładów zapachowych do odkurzacza? Włóż obok worka kawałki suszonej pomarańczy, możesz wrzucić suszone owoce także bezpośrednio do worka na kurz. Podczas czyszczenia zapach będzie unosić się w całym domu.

Alternatywą może mielony cynamon, który ma bardzo intensywny zapach, ekstrakt z wanilii lub mielone potpourri. Każda z tych opcji umieszczonych albo bezpośrednio na dywanie, albo umieszczonych we filtrze lub worku odkurzacza, pomoże uzyskać piękny zapach podczas odkurzania.

Jednak zdecydowanie najprostszym sposobem będzie po prostu zakup wkładów zapachowych do odkurzacza. Włożysz je do środka i gotowe. Nie będziesz musiał zastanawiać się nad wymianą elementów, dogłębnym czyszczeniem. Dodatkowo taki zapach unosi się przez naprawdę długi czas.