Ból pleców może być przewlekły i utrudniać wykonywanie codziennych czynności, jednak zwykle ustępuje w ciągu kilku tygodni lub miesięcy.

Jest kilka rzeczy, które możesz w międzyczasie spróbować złagodzić ból i ułatwić sobie normalne funkcjonowanie oraz poprawić ogólne samopoczucie. Istnieją również specjalistyczne zabiegi, które mogą być zalecane, jeśli uważa się, że proste środki nie są skuteczne. Jeśli ból nie ustępuje pomimo wypróbowania prostych metod leczenia, udaj się do lekarza rodzinnego lub fizjoterapeuty po poradę. Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, jest ciągłe poruszanie się i kontynuowanie normalnych czynności tak często, jak to możliwe. Kiedyś sądzono, że odpoczynek w łóżku pomoże ci odzyskać siły w przypadku bolących pleców, ale obecnie wiadomo, że osoby, które pozostają aktywne, prawdopodobnie szybciej dojdą do siebie. Na początku może to być trudne, ale nie zniechęcaj się, ponieważ ból powinien w końcu zacząć się zmniejszać. Rozważ zażywanie łagodnych środków przeciwbólowych, jeśli ból nie pozwala ci normalnie funkcjonować. Powrót do pracy pomoże Ci wrócić do normalnego schematu aktywności i może odwrócić uwagę od bólu. Proste ćwiczenia i rozciąganie pleców często pomagają zmniejszyć ból. Jak sobie można poradzić z uciążliwym bólem pleców

Można to robić w domu tak często, jak potrzebujesz.

Pomocne mogą być również masaże i stosowanie chłodnych okładów. Lekarz rodzinny może udzielić informacji na temat ćwiczeń kręgosłupa, jeśli nie masz pewności, czego spróbować, lub możesz rozważyć wizytę u fizjoterapeuty w celu uzyskania porady. Wykonywanie regularnych ćwiczeń wraz z tymi rozciągnięciami może również pomóc w utrzymaniu silnych i zdrowych pleców. Popularne zajęcia takie jak spacery, pływanie, czy joga również mogą przynieść ulgę w bólu. W tym artykule https://kongresrehabilitacjapolska2.pl/sposoby-na-bolacy-kregoslup/ znajdziesz więcej porad, jak poradzić sobie z bólem pleców. Niesteroidowe tabletki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen czy maści przeciwbólowe, mogą pomóc złagodzić ból pleców. Wiele rodzajów można kupić w aptekach lub supermarketach bez recepty, ale jeśli nie działają, trzeba udać się do lekarza, który zapisze odpowiednie środki na receptę. Inną opcją jest naprzemiennie używanie naprzemiennie gorących i zimnych okładów. Pakiety kompresyjne na gorąco i na zimno można kupić w większości aptek.