Jeśli Kioto jest sercem tradycyjnej Japonii, Tokio jest jej ultranowoczesnym odpowiednikiem. To tutaj znajdziesz drapacze chmur, hałaśliwe arkady, ruchliwe przejścia dla pieszych, szaloną modę dla młodzieży i wiele niesamowicie pysznych restauracji.

Jeśli wszystko, co robisz w Tokio, to jedzenie, będziesz miał niesamowity czas, nawet jeśli jesteś wegetarianinem. Tokio jest także domem dla niektórych z najdziwniejszych działań, jakie kiedykolwiek można zrobić. Od kawiarni tematycznych, na przykład koty, sowy, pokojówki, czy roboty -cokolwiek pomyślisz, Tokio to ma, po pokazy przeciążenia sensorycznego i jazda po ulicach w gokartach. Podczas pierwszej podróży do Tokio będziesz oszołomiony rozległym miastem i nie będziesz mógł się powstrzymać od porównania go z Kioto. Chociaż nie jest tak atrakcyjne jak Kioto, jest tak wiele do zrobienia, że nie chcesz go pominąć. Tokio to miasto jak żadne inne. Oczywiście możesz odwiedzać muzea, świątynie i jeść w jednej z tysięcy pysznych restauracji, ale możesz także robić rzeczy, których nie zrobisz nigdzie indziej. Sensoji to świątynia buddyjska w Asakusa, jednej z najbardziej tradycyjnych dzielnic Tokio, w której wciąż można znaleźć stare sklepy wśród betonu. Tętniąca życiem czerwona świątynia jest zatłoczona, ale możesz uciec, wędrując przez ogrody do jednej z cichszych świątyń. W głównym obszarze koniecznie powiedz swoje życzenie i okadź się kadzidłem na szczęście.

W pobliżu udaj się na 8 piętro Centrum Informacji Turystycznej Kultury Asakusa naprzeciwko stacji Asakusa, aby podziwiać widok na Tokyo Skytree, najwyższą wieżę na świecie, i ulicę handlową Nakamise prowadzącą do Sensoji. Park Narodowy Shinjuku Gyoen jest najlepszy, gdy kwitną kwiaty wiśni lub jesienne liście klonów zmieniły kolor na czerwony, ale nawet późnym latem przyjemnie jest spacerować obok stawów, pagód i herbaciarni. W Tokio jest wiele miejsc, z których można podziwiać panoramę miasta, ale najlepszym miejscem na swobodny widok jest budynek rządu metropolitalnego w Tokio w Shinjuku. Jeżeli nie znamy miasta, przewodnik po tokio podpowie nam najciekawsze atrakcje do zobaczenia. Shinjuku to nowoczesne Tokio, o którym marzysz, futurystyczne miasto neonów, wysokich drapaczy chmur, ogromnych sklepów elektronicznych i ruchliwych stacji kolejowych.