Dając ten lub inny bukiet, możesz wyznać swoją miłość, wyrazić czysto przyjazne uczucia, upewnić się o swojej wiarygodności, okazać podziw, a czasem nawet obrazić. Co wybrać kwiaty na 8 marca?

Ukochana kobieta

Daj ukochanemu swoje ulubione kwiaty (które – spróbuj delikatnie dowiedzieć się wcześniej). Jeśli nie możesz się dowiedzieć lub z jakiegoś powodu nie znalazłeś jej ulubionych kwiatów, czerwone róże w obszernym bukiecie na długich łodygach będą opcją korzystną dla wszystkich. Czerwone róże są symbolem miłości i pasji. Jeśli nie jesteś żonaty i nie spotykasz się zbyt niedawno – wybierz róże czerwone lub herbaciane.

 Córki

Możesz dać różowe tulipany swoim córkom, siostrzenicy, młodszej siostrze. Jeśli bukiet jest przeznaczony dla bardzo małej dziewczynki, powinien być niewielki, zaokrąglony i wybrać kwiaty takiego bukietu w delikatnych lub jasnych kolorach, ale w żadnym wypadku nie ciemne. Starsze dziewczyny mogą również dawać róże, najlepiej różowe, z pąkami, które jeszcze się nie otworzyły.

 Mama i babcia

Daj mamie i babci ich ulubione kwiaty. Należy zauważyć, że nie warto dawać damom w podeszłym wieku kwiaty, które szybko więdną. Często najlepszym wyborem w tym przypadku są kwiaty doniczkowe: nie znikną i będą zadowolić twoją kochankę z roku na rok, przypominając jej o twojej miłości i trosce. Wybierz kwiaty w odcieniach różu, błękitu, pomarańczy. W języku kwiatów różowy wyraża podziw, miłość lub pokrewną miłość, niebieski – silne więzi rodzinne, pomarańczowy – radość. Wybierając kwiaty doniczkowe, skonsultuj się ze sprzedawcą, niezależnie od tego, czy są w pomieszczeniach, czy wymagają późniejszego przesadzenia w ziemię. W końcu jeśli ich przyszła kochanka nie będzie miała własnego ogrodu, wówczas kwiat będzie musiał zostać ponownie rozdzielony.

Kolega

Dla biznesowej kobiety, partnera, wybierz ścisły bukiet lakonicznych niebieskich lub fioletowych kwiatów na długich łodygach. Niebieski kolor florystyki wskazuje na niezawodność i stabilność, fioletowy wyraża szacunek. Niech bukiety kwiatow będzie minimalistyczny i samowystarczalny, bez zbędnego wystroju. Prezentuj swoim kolegom hiacynty lub tulipany, być może żółte. Rzeczywiście, żółte kwiaty, wbrew powszechnemu przekonaniu, oznaczają przyjaźń. Ponadto te pierwsze, tak długo oczekiwane kwiaty o radosnym żółtym odcieniu stworzą wyjątkowy wiosenny nastrój i poczucie świętowania.

Wybierając bukiet, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych niuansów:

Nie powinieneś dawać tych samych kwiatów co roku na te same wakacje. Storczyki, tradycyjnie, są przeznaczone dla pań w dobrym wieku. Białe kwiaty, oprócz symbolizowania czystości i niewinności, są związane z żałobą w niektórych kulturach. Istnieją tak zwane kwiaty „męskie” – te, które zwykle podaje się mężczyznom: goździki, kalie, mieczyki, anturium, delphiniums, chryzantemy, bambus. Można je przedstawić kobiecie, ale w tym przypadku lepiej jest uzupełnić je innymi kolorami. Jeśli odwiedzasz kobietę w szpitalu i dajesz jej kwiaty, bukiet nie powinien być zbyt duży i zbyt pachnący. I najprawdopodobniej nie będziesz mógł przenosić kwiatów do szpitala położniczego, ponieważ są one potencjalnymi alergenami i niepożądane jest umieszczanie ich na oddziale noworodka (lepiej zapytać wcześniej personel medyczny). Być może będziesz w stanie przedstawić swoje ukochane kwiaty już w momencie rozładowania. I ostatnia, ale najważniejsza zasada: jeśli kobieta, którą wybierzesz, ma swoje ulubione kwiaty i oczekuje ich od ciebie, zapomnij o regułach i daj jej to, czego chce.

 Jeśli czeka na orchideę, kocha żółte róże lub białe chryzantemy – daj je, ponieważ ważne jest, aby nie przestrzegać wszystkich zasad języka kwiatów i etykiety, ale dawać radość. W takim przypadku wypowiedź Antoine de Saint-Exupery’ego będzie sprawiedliwa: „Nigdy nie powinieneś słuchać tego, co mówią kwiaty. Wystarczy spojrzeć na nie i wdychać ich aromat. ”