Obrazy były malowane już przez ludzi pierwotnych na ścianach jaskiń, z czasem zamieniło się to w sztukę. We wczesnych czasach powstawały obrazy związane z chrześcijaństwem, i przedstawianiem osób świętych.

Ze średniowiecza zachowały się głównie obrazy możnych władców. Ponieważ ich najczęściej stać było na zamówienie obrazu u malarza. Obraz najczęściej powstawał przez wiele tygodni, często postacie na obrazie są w rzeczywistej wielkości. Dziś te obrazy możemy podziwiać w muzeach. Najsłynniejszym obrazem w naszym kraju jest Dama z Łasiczką, czy jak kto woli Dama z Gronostajem, autorstwa Leonarda Da Vinci. Innym bardzo znanym obrazem jest bitwa pod Grunwaldem autorstwa Jana Matejki. Wiele obrazów znajdujących się w muzeach przyciąga uwagę turystów, nie tylko na swój wiek, ale również ze względu na piękno i wartość artystyczną. Jeżeli chcemy przyozdobić nasze ściany w jakiś ciekawy sposób, wówczas wiele osób decyduje się na fototapety, które przedstawiają zdjęcie jakiejś ciekawej rzeczy, więc jest to ciekawa forma zapełnienia ściany. Jednak fototapeta nie wszystkim się podoba więc należy ją dobierać zgodnie ze swoim gustem. Może by ciekawym sposobem na ukrycie pewnych niedociągnięć na naszej ścianie przykładowo ubytków tynku czy też innych. Przed przyklejeniem do ściany należy ścianę przygotować, oczyścić z pyłów tak aby klej dobrze przylegał do ściany.

Przed przyklejeniem tapety należy ją rozwinąć w całości i sprawdzić, czy nie posiada odbarwień czy też deformacji. Klej do tapet należy przygotowywać zgodnie z zaleceniem producenta. Najczęściej również rysujemy linie na ścianie która wyznaczy dolną lub też górną granicę według której będziemy przylepiać fototapetę. Wówczas zaczynamy klejenie pamiętajmy aby robi to powoli i równomiernie. Obecnie bardzo popularne są plakaty dla dzieci, które możemy umieścić w pokoju dziecięcym. Mogą mieć tematykę bajkową, zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. Będą bardzo dobrze pasowały do mebli jak i innych elementów wystroju wnętrza.