Zdarza nam się czasem taka sytuacja, że nasze ubrania są tak silnie zabrudzone lub poplamione, że proszek do prania sobie z nimi nie radzi.

Uporczywe plamy na odzieży potrafią być prawdziwym utrapieniem i spędzają sen z powiek niejednej pani domu. Szczególnie łatwo o takie plamy, gdy mamy dzieci, mamy wtedy dużo ubrudzonych ubrań albo obrusów zalanych sokiem czy herbatą. Ciężko jest wtedy takie plamy doprać. Proszki do prania nie zawsze sobie radzą z tak silnymi zabrudzeniami. Nie zawsze też można użyć odplamiacza, który potrafi zniszczyć tkaninę, zamiast usunąć plamy. W przypadku takich trudnych plam możemy spróbować uratować nasze ubrania i uprać je w żelu do prania. Kupno żelu do prania jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy zawiedzie nas proszek do prania. Żel do prania jest o wiele bardziej skoncentrowany od proszku i tym samym skuteczniejszy w usuwaniu nawet starych, zaschniętych plam. Dodatkową zaletą żeli jest to, że o wiele łatwiej wypłukują się z tkanin niż proszek, nie pozostawiają też plam ani zacieków na przykład na kurtkach. Takie zacieki są bardzo nieestetyczne, a proszki niestety mogą je zostawiać. Jest to szczególnie widoczne na ciemnych ubraniach i niepożądane. Nikt przecież nie chce wyjść z domu z dziwnymi białymi plamami na ubraniach. Stosując odpowiednie żele do prania można uniknąć takich przykrych niespodzianek.

Kiedyś w sprzedaży dostępne były właściwie tylko dwa rodzaje żeli do prania, do ubrań białych albo kolorowych. Na szczęście producenci zauważyli potrzeby konsumentów i zaczęto produkować, udoskonalać i zmieniać zastosowanie żeli do prania wedle oczekiwań kupujących. Obecnie w każdym sklepie z łatwością kupimy taki żel, jaki jest nam potrzebny. Ich wybór jest bardzo duży, mamy do wyboru różne rodzaje żeli i do różnego zastosowania czy rodzaju tkanin. Dodatkowo żele do prania chronią ubrania kolorowe przed blaknięciem zapobiegając wypłukiwaniu kolorów. Nie chcemy przecież, żeby nasza nowa czarna koszulka po kilku praniach zamieniła się w szarą lub ulubiona czerwona sukienka w wyblakłą różową. Żele pomagają uniknąć takich sytuacji chroniąc kolory ubrań w trakcie prania. Wystarczy zakupić odpowiedni żel do prania ubrań kolorowych, lub przeznaczony specjalnie do pielęgnacji ubrań czarnych. Są też oczywiście żele do prania tkanin białych, które nie tylko ożywiają biel ale też zapobiegają żółknięciu czy szarzeniu białych ubrań czy na przykład firanek.