Być może słyszałeś, że budowanie mięśni to ciężka praca, która wymaga czasu.

Chociaż to prawda, ważniejsze jest nauczenie się budowania mięśni niż codzienne ćwiczenia. Jeśli chcesz skutecznie budować mięśnie, musisz nauczyć się, co robić, a czego nie. Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki dotyczące budowania mięśni.Pamiętaj o trzech podstawowych ćwiczeniach i zawsze miej je w każdej rutynie. To trio ćwiczeń obejmuje martwe ciągi, wyciskanie na ławce i przysiady. Ćwiczenia te nie tylko zwiększą masę, ale także wzmocnią i wypielęgnują Twoje ciało. Użyj tych ćwiczeń jako podstawy swojego schematu ćwiczeń.Jedz dużo węglowodanów. Jeśli twojemu ciału zabraknie glukozy po ciężkich treningach, twoje ciało wykorzysta tkankę mięśniową na białko i węglowodany, co zniweczy twoją ciężką pracę. Trzymaj się z dala od diet niskowęglowodanowych i jedz odpowiednią ilość węglowodanów, biorąc pod uwagę intensywność treningu – prawdopodobnie kilka gramów węglowodanów na kilogram masy ciała każdego dnia.Zmień swoje treningi. Badania dowiodły, że różnicowanie powtórzeń, intensywności i ćwiczeń jest najlepszą kombinacją dla zwiększenia masy mięśniowej. Nasze ciała bardzo dobrze przystosowują się do ćwiczeń i muszą być szokowane zmianą ćwiczeń, aby osiągnąć najbardziej optymalny wzrost.Uzupełnij węglowodany po treningu. Udowodniono, że jeśli to zrobisz, w dni, w których nie będziesz ćwiczyć, szybciej odbudujesz mięśnie. Spożywanie węglowodanów po treningu zwiększa poziom insuliny, co spowalnia tempo rozkładania białka przez organizm.Pozwól sobie na zjedzenie lodów. Badania wykazały, że zjedzenie jednej miski dowolnego rodzaju lodów, które lubisz, około dwóch godzin po treningu, przynosi korzyści. Zwiększ swoją masę mięśniową dzięki tym wskazówkom!

Spowoduje wzrost insuliny w twoim ciele lepiej niż wiele innych produktów spożywczych, a także będzie dobrze smakować!Upewnij się, że w swoim reżimie treningowym wykonujesz martwy ciąg.

To ćwiczenie powoduje uwolnienie bardzo dużej ilości hormonów, które są potrzebne do maksymalnego wzrostu mięśni. Martwy ciąg wykorzystuje praktycznie każdą główną grupę mięśni. Ci, którzy zaczynają robić martwy ciąg, zwykle bardzo szybko widzą przyrost masy mięśniowej.Nie wpadaj w pułapkę, że budowanie mięśni to wszystko, czego potrzebujesz do utrzymania zdrowego ciała. Jeśli cierpisz na jakąkolwiek otyłość, praca mięśni jest świetna, ale musi być połączona ze zdrową dietą i regularnymi ćwiczeniami cardio, aby zagwarantować wyniki.Oblicz swoje spożycie w celu skoordynowania z treningami budującymi mięśnie, aby uzyskać szybsze i lepsze wyniki. W dni treningu jedz dobrze i jedz dużo. Przyjmowanie najlepszych pokarmów na około godzinę przed treningiem zmaksymalizuje efekty, ale pamiętaj, aby nie przejadać się ani nie spożywać niezdrowych pokarmów, ponieważ będzie to szkodliwe dla wysiłków na rzecz budowania mięśni.Jeśli dopiero zaczynasz nabierać formy, nie powinieneś ćwiczyć więcej niż dwa razy w tygodniu. Zapewni to wystarczająco dużo czasu na zagojenie i rozszerzenie mięśni. Gdy zdobędziesz więcej doświadczenia, dodaj trzecią sesję co tydzień. Nie powinieneś trenować więcej niż trzy dni w tygodniu, chyba że zostaniesz zawodowym kulturystą.Jak powiedzieliśmy wcześniej w tym artykule, edukacja na temat budowania mięśni jest nawet ważniejsza niż poziom zaangażowania. Jeśli nie nauczysz się, jak podejść do budowania mięśni, nie zobaczysz pożądanych rezultatów, nawet jeśli ćwiczysz codziennie. Skorzystaj ze wskazówek, które przeczytałeś w tym artykule, aby skutecznie budować mięśnie.