Przy wykonywaniu wszelkiego rodzaju napraw samochodów ciężarowych, zarówno drobnych jak i poważniejszych, najdroższym elementem są części zamienne.

Tak więc wszystko sprowadza się do tego, czy kupić nowe, czy używane części do samochodów ciężarowych. Chociaż wiele osób twierdzi, że kupowanie nowych części do ciężarówek jest najlepszą opcją, prawda jest taka, że w niektórych okolicznościach kupowanie używanych części zamiennych do samochodów ciężarowych okazuje się lepszym rozwiązaniem.

Jakie części zamienne wybrać do samochodu ciężarowego

DBK Parts oferuje części do samochodów ciężarowych

Aby wiedzieć, która opcja jest lepsza, nowe lub używane części do ciężarówek, musisz zrozumieć zalety i wady obu tych rozwiązań. Właściwie wszystko sprowadza się do osobistego wyboru, celów i finansów przeznaczonych na zakup części zamiennych, jednak z pewnością nie zaszkodzi zapoznanie się z zaletami i wadami kupowania nowych lub używanych części do samochodów ciężarowych. Kupując nowe części zamienne do swojego samochodu ciężarowego od producenta lub licencjonowanego dealera, możesz mieć pewność, że komponent będzie idealnie pasował. A idealne dopasowanie oznacza doskonałą wydajność i niezawodność pojazdu na dłuższą metę.

Inną ważną korzyścią z zakupu zupełnie nowej części zamiennej jest rozszerzona gwarancja. W przypadku uszkodzenia części zamiennej w okresie gwarancyjnym otrzymasz nową bezpłatnie w ramach gwarancji producenta. W porównaniu z używanymi częściami nowe części do samochodów ciężarowych kosztują znacznie więcej. Jeśli więc nie jesteś przygotowany finansowo na przyszłe naprawy swoich ciężkich pojazdów, ten koszt może stać się prawdziwym problemem, kiedy ciężarówka ulegnie awarii.

Podczas zakupu nowych części zamiennych bardzo często będziesz musiał poczekać przed ich otrzymaniem, zamawiać je z wyprzedzeniem. Dzieje się tak, ponieważ wiele dużych części zamiennych należy zamawiać i wysyłać bezpośrednio od producenta do sklepu z częściami samochodowymi, co zwykle zajmuje to kilka dni roboczych. Jeśli potrzebujesz części do samochodów ciężarowych – DBK Parts może ci w tym pomóc, jest to sklep online, który zajmuje się ich sprzedażą.