Jednym z najlepszych sposobów promocji firmy jest zapewnienie potencjalnym i stałym klientom sposobu przeglądania wszystkich produktów, usług, promocji i danych kontaktowych w jednym miejscu.

Gazetki promocyjne spełniają takie funkcje idealnie i są naprawdę tanie w dystrybucji.
Gazetki i ulotki są naprawdę łatwe do rozpowszechnienia wśród odbiorców docelowych, a istnieje wiele różnych sposobów ich rozdawania ich w celach marketingowych. Można roznosić je bezpośrednio do skrzynek na listy mieszkańców miasta, wyłożyć na sklepie w widocznym miejscu, a także można je umieścić w Internecie, aby każdy mógł je w dowolnej chwili i miejscu przejrzeć. Jedną z najlepszych rzeczy w drukowaniu broszur do wykorzystania w marketingu jest ich cena, zwłaszcza jeśli zamawiasz je luzem. Im większy nakład, tym niższa jest ogólna cena, którą zapłacisz. Ponadto masz dużą kontrolę nad kosztem zamówienia gazetek, ponieważ możesz wybrać spośród wielu opcji. Możesz po prostu dostosować cenę, opierając swoje decyzje na tym, na co możesz przeznaczyć budżet, na przykład na liczbie stron, typie papieru, którego chcesz użyć, i jakie wykończenia chcesz dla swojego produktu.

Dobrze zaprojektowane gazetki promocyjne są niezbędnym narzędziem marketingowym.

Aby wykorzystać ten sposób reklamy na swoją korzyść, upewnij się, że gazetka przyciąga uwagę potencjalnego nabywcy, wzbudza zainteresowanie ofertą produktu lub usługi, a następnie popycha go w kierunku określonego działania, przykładowo promocja ograniczona w czasie, limitowana liczba produktów, kup teraz w niższej cenie. Oprócz tego gazetki promocyjne Rossman są znacznie bardziej skuteczne niż reklama cyfrowa, ponieważ wymagają niepodzielnej uwagi klientów. Zapraszają czytelnika do siedzenia i przeglądania stron, przeglądania twoich produktów, co jest znacznie bardziej efektywne niż gdyby po prostu przewinął płatną reklamę online na swoim smartfonie czy laptopie. Takiej formy papierowej reklamy klienci zazwyczaj nie uważają za denerwującą.