Branża wynajmu iPadów, smartfonów czy laptopów staje się coraz bardziej popularna wśród konsumentów i chociaż jest wciąż na etapie rozwoju, powstaje coraz więcej firm oferujących leasing sprzętu elektronicznego.

Zarówno firmy, jak i konsumenci prywatni wynajmują iPady czy smartfony do różnych zastosowań. W przypadku użytku biznesowego i wydarzeń istnieje wiele opcji wypożyczania sprzętu elektronicznego online. Obecnie w Internecie znajdziemy wiele firm, które wynajmują iPady, tablety czy nowoczesne smartfony na imprezy i krótkoterminowe oraz długoterminowe użytkowanie. Większość z tych firm wyśle produkt do twojego biura lub innego wskazanego miejsca. Niektóre duże firmy będą dostarczać urządzenia wraz z pomocą techniczną na miejscu. Okres wypożyczenia iPhone’ów jest dość elastyczny, a długość trwania umowy można dostosować do potrzeb klienta. Większość wypożyczalni wynajmuje urządzenia na pół roku, rok lub dłużej, ale można również znaleźć takie, które oferują sprzęt na dzień, tydzień lub miesiąc. Wypożyczalnie sprzętu elektronicznego cieszą się popularnością wśród konsumentów

Stawki tygodniowe stanowią zazwyczaj wyższe od stawek miesięcznych, dlatego dłuższe leasingi są dla klientów bardziej opłacalne finansowo.

Miesięczny koszt wypożyczenia iPhone’a zależy od rodzaju wypożyczonego sprzętu, okresu obowiązywania umowy leasingowej, oraz wymaganego dostosowania czy potrzebnych akcesoriów. Potrzeba posiadania aplikacji czy dodatkowego oprogramowania będzie miała również istotny wpływ na cenę wynajmu urządzenia. Aby uzyskać najlepszą cenę wynajmu iPhone’a, ważne jest, aby porozmawiać z kompetentnym przedstawicielem handlowym wybranego partnera. Istnieje wiele planów wynajmu sprzętu elektronicznego, które można dostosować do potrzeb biznesowych. Firmy korzystają z usług takich jak leasing apple na targi, spotkania i konferencje sprzedażowe. Testowanie aplikacji, tymczasowe zatrudnianie, wypełnianie ankiet i rejestracja na wydarzenia to inne wspaniałe zastosowania wypożyczalni iPadów. Wynajem iPadów na imprezy zwiększa produktywność na miejscu i pozwala śledzić konwersję potencjalnych klientów. Klienci korporacyjni często wynajmują iPady oraz tablety na spotkania i wspólne projekty, dzięki czemu każdy członek zespołu przegląda te same dane.