Czy niedawno kupiłeś dom i wykupiłeś ubezpieczenie właściciela domu? Może jesteś właścicielem domu i nie wykupiłeś jeszcze ubezpieczenia.

Tak czy inaczej, ważne jest, abyś był dobrze poinformowany o tajnikach ubezpieczenia domu. Poniższy artykuł da ci część tej wiedzy.Jeśli budujesz dodatek do swojego domu lub rozważasz gruntowny remont, sprawdź, jaki będzie to miało wpływ na stawki ubezpieczenia właściciela domu. Konstrukcje z ramą drewnianą są uważane na przykład za zagrożenie pożarowe i podnoszą stawki ubezpieczenia. Korzystanie z cementu, stali lub innych materiałów ognioodpornych oznacza, że ​​ubezpieczenie będzie kosztować mniej.Zanim kupisz dom, dowiedz się, ile ubezpieczenia działa w okolicy, którą rozważasz. W niektórych lokalizacjach ubezpieczenie domów jest bardzo wysokie ze względu na wiele czynników. Na przykład, jeśli dom znajduje się w strefie powodziowej lub na obszarze, na którym można spodziewać się huraganów, należy również spodziewać się wysokich stawek ubezpieczeniowych.Przygotowując roszczenie ubezpieczeniowe, przed negocjacjami z likwidatorem szkód zawsze zwracaj się o wycenę cen od renomowanych wykonawców terenowych. Jeśli musisz dokonać napraw awaryjnych, zachowaj wszystkie rachunki. Twoja polisa prawdopodobnie pokryje nawet koszty zakwaterowania, więc śledź je.Trzymaj się z dala od basenów i trampolin. Podczas gdy Twoje dzieci mogą uwielbiać skakać na trampolinie lub pływać w basenie, te małe dodatki to koszmary ubezpieczeniowe. Firmy ubezpieczeniowe podwoją stawki właściciela domu, który zainstaluje którykolwiek z tych elementów. Trzymaj się z dala od dodatków, które mogą zaszkodzić!Stwórz obszerną listę przedmiotów wartościowych znajdujących się w Twoim domu i przekaż kopię agentowi ubezpieczeniowemu. Ubezpieczenie właściciela domu nie jest tak mylące, jak się wydaje

Zrób zdjęcia swoich przedmiotów i przechowuj je gdzieś z dala od domu.

Potwierdź ze swoim agentem, że wszystkie te pozycje zostaną objęte, i pamiętaj, aby poinformować swojego agenta o nowych cennych zakupach, które powinny być objęte ubezpieczeniem.Aby zaoszczędzić na ubezpieczeniu właściciela domu, upewnij się, że spłacasz swój kredyt hipoteczny. Firmy ubezpieczeniowe bardziej ufają ludziom, którzy są właścicielami swoich domów, wierząc, że lepiej o nie zadbają. Z tego powodu większość firm zaoferuje im niższe roczne składki. Po całkowitym spłacie kredytu hipotecznego zadzwoń do swojej firmy ubezpieczeniowej.Pamiętaj, aby zaktualizować swoje zasady, jeśli wprowadzisz zmiany w swojej usłudze. Jeśli zrobisz takie rzeczy, jak usunięcie trampoliny lub basenu lub spłacisz kredyt hipoteczny, zauważysz spadek składki. Jeśli dodasz system bezpieczeństwa, obniży to również Twoje stawki.Ubezpieczenie wartościowego przedmiotu może pomóc w jego wymianie, a nawet naprawie, gdyby wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Pomoże również, jeśli przedmiot zostanie skradziony z domu. Właściwa ochrona ubezpieczeniowa na coś może mieć znaczenie, jeśli coś się z tym stanie.Zanim jeszcze kupisz dom, pamiętaj, aby zadać swojemu agentowi nieruchomości pytania dotyczące kosztów ubezpieczenia właściciela domu. Cena ubezpieczenia właściciela domu jest różna, zwykle w zależności od lokalizacji. Nie chcesz mieszkać w okolicy, w której będziesz spłukany, płacąc za ubezpieczenie właściciela domu.Jeśli niedawno odnowiłeś swój dom, poinformuj o tym firmę ubezpieczeniową właściciela domu. W ten sposób, jeśli katastrofa zrujnuje Twój nowo wyremontowany dom, otrzymasz zwrot kwoty, która odzwierciedla sposób, w jaki Twój dom wyglądał po remoncie. Spróbuj zadzwonić do firmy ubezpieczeniowej, gdy tylko dokonasz tych remontów.Podsumowując, niezależnie od tego, czy jesteś ubezpieczonym właścicielem domu, czy nie masz jeszcze ubezpieczenia domu, dobrze jest być dobrze poinformowanym na ten temat. Skorzystaj z informacji podanych w powyższym artykule, aby upewnić się, że masz najlepsze możliwe ubezpieczenie właściciela domu.