Przedsiębiorcy poszukują atrakcyjnych lokalizacji dla swoich sklepów czy lokali usługowych. Ostatnio budownictwo modułowe stało się bardzo popularne w Polsce ale także całej Europie.

Tego rodzaju rozwiązanie jest tanie, szybkie oraz bardzo praktyczne, tego rodzaju budynki możemy dowolnie konfigurować, można zamawiać różnego rodzaju moduły, które razem będą składały się na praktyczny budynek. Przykładowo wraz z rozwojem firmy możemy dopić nowe moduły, które będą służyły do obsługi klienta, czy też jako część magazynowa. Warto pamiętać iż tego rodzaju rozwiązania przewidują także miejsce garażowe, zatem jeżeli często się przemieszczamy będzie to niezwykle wygodne rozwiązanie.

Jednymi z najczęściej budowanymi budynkami tą metodą są obecnie pawilony handlowo usługowe z płyt warstwowych, gdzie znajdują się takie rzeczy jak kioski czy punkty gastronomiczne, jest to doskonałe miejsce dla nich ponieważ lokale są tanie.

Takie budownictwo modułowe jest bardzo dobre dla takich właśnie małych firm i działalności które potrzebują niedużego lokalu w dobrej lokalizacji. Pawilony modułowe na sezon są to na przykład zimowe wypożyczalnie sprzętu sportowego, przy stokach narciarskich, oraz także w tej samej kategorii i sezonie jest gastronomia której na zimowych stokach nie może zabraknąć. A po sezonie takie pawilony są zabierane w przeciągu kilku dziesięciu minut i nie zajmują tam niepotrzebnie miejsca. Koszt wynajęcia lokalu w galerii handlowej jest dość wysoki, dlatego też warto zainwestować w pawilony handlowe z płyt warstwowych. Można zlokalizować je w centrum miasta bez potrzeby otrzymania pozwolenia na budowę. Dzięki czemu możemy postawić je na wynajętej działce. Pozwoli to zaoszczędzić koszty, jak również czas, ponieważ budowa lokalu zajęłaby wiele czasu, a w tym przypadku, możemy rozpocząć działalność w ciągu kilku dni od dostarczenia modułów. Są one prefabrykowane, dzięki czemu na plac trafia gotowy pawilon, który jest gotowy do użytkowania zaraz po złożeniu, można także łatwo podpiąć wszystkie media.