Ekologiczne rozwiązania opakowaniowe mogą przybierać różne formy.

Mogą to być opakowania zawierające zasoby odnawialne, na przykład celulozę, która pochodzi z pulpy drzewnej czy włókien roślin i traw, i jest atrakcyjną alternatywą dla polimerów ropopochodnych, takich jak PET, PE i PP. Biomateriał na bazie skrobi jest również atrakcyjną alternatywą dla szkodliwych plastików.

Materiały przyjazne dla środowiska stosowane w ekologicznych opakowaniach

Jakie pojemniki na zupę na wynos będą najlepsze?

Dodatki do opakowań, głównie materiały biodegradowalne, oksydegradowalne i fotodegradowalne, pomagają w szybszej biodegradacji opakowań jednorazowych i ograniczają gromadzenie się odpadów opakowaniowych na wysypiskach śmieci. Materiały nadające się do recyklingu obejmują znane materiały, takie jak karton, papier, szkło tworzywa sztuczne i metale.

Materiały opakowaniowe nadające się do kompostowania mogą być wykonane z formowanego włókna kompostowalnego, które coraz więcej restauracji oferują teraz swoim klientom w formie kubków czy pojemników na zupę na wynos.

Ekologiczne opakowanie stara się zmniejszyć ilość opakowań na każdy produkt, który zawiera.

Nawet jeśli producenci nie mogą zmienić rodzaju materiału używanego w ich opakowaniach, mogą podjąć kroki w celu optymalizacji opakowania poprzez zmniejszenie ilości materiału używanego do jego wytworzenia. Pojemniki na wynos na zupę i inne produkty jednorazowe pochodzenia roślinnego w pełni nadają się do recyklingu i ulegają degradacji znacznie szybciej niż ich poprzednicy z tworzyw sztucznych na bazie ropy naftowej. Chociaż tworzywa sztuczne pochodzące w 100% z recyklingu poużytkowego nie ulegają biodegradacji, nadal pomagają środowisku, zmniejszając potrzebę wytwarzania nowych tworzyw sztucznych z ropy naftowej, co wiąże się z wysokimi kosztami energii, emisji dwutlenku węgla i gazów cieplarnianych.

Tam, gdzie nowoczesne opakowanie z biotworzyw nie wchodzi w grę, tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu poużytkowego stanowią przyjazną dla środowiska alternatywę, jak ekologiczne pojemniki na zupę na wynos. Z pewnością takie ekologiczne rozwiązania zostaną przez klientów docenione, a firma zyska pozytywną opinię.