Żaluzje okienne drewniane to bardzo uniwersalny sposób na przysłonięcie okna.

Tego typu rozwiązania są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, z wielu materiałów, bez problemu zamówimy je na potrzebny wymiar w wielu sklepach. Dodatkowo takie żaluzje okienne są trwałe i mogą nam bez problemów posłużyć przez wiele lat i nie wykazywać żadnego uszkodzenia. Żaluzje drewniane sprawdzą się doskonale, jeśli chodzi o ochronę przed nadmiernym ciepłem w pomieszczeniu, dobrze blokują promienie słoneczne, które mogą stanowić problem, kiedy okna wychodzą na zachód i południe.

W każdym pomieszczeniu można zainstalować żaluzje

Nowoczesne żaluzje drewniane

Żaluzje pionowe i weneckie montuje się po wewnętrznej stronie ościeża okiennego, blisko szyby. Żaluzje składają się z długich poziomych listew wykonanych z winylu, metalu lub drewna. Listwy mocowane są w równomiernie rozmieszczonych rzędach, które zazwyczaj łączy się systemem sznurkowym. Konstrukcja pozwala na obracanie listew, aby przepuszczać światło słoneczne lub je blokować. Po otwarciu listwy są równoległe do szyby. Obracanie listew można wykonać poprzez obracanie plastikowych lub metalowych elementów umieszczonych w górnym rogu żaluzji, aby wpuścić do pomieszczenia tyle światła, ile potrzeba, jednocześnie zapewniając prywatność w pokoju.

Żaluzje drewniane można podnieść, aby odsłonić całe okno, ale odbywa się to zazwyczaj w celu umycia okien. Każdy styl osłon okiennych ma swoje zalety i wady, a chociaż każde rozwiązanie oferuje zupełnie inny wygląd, wszystkie mają możliwość dodania stylu do pokoju, w którym je instalujemy. Żaluzje drewniane zazwyczaj pozostają w pozycji opuszczonej, a światło można regulować poprzez ustawienie lameli pod określonym kątem. Zakrywają całe okno niezależnie od tego czy listwy są otwarte czy zamknięte.

Żaluzje na wymiar są dostępne w wielu materiałach, najczęściej wykonane są z aluminium, drewna lub tworzywa sztucznego. Aluminium i tworzywo są idealne do pomieszczeń o dużej wilgotności, takich jak kuchnie i łazienki, ponieważ jest mniej podatne na wypaczanie się i skręcanie jak drewniane żaluzje. Żaluzje wykonane z naturalnego drewna są zazwyczaj pokryte powłokami ochronnymi, które pomagają im wytrzymać codzienne użytkowanie. Kupisz je na stronie rolmajster.pl/sklep/zaluzje-drewniane. Te rodzaje żaluzji są dostępne w różnych kolorach naturalnego drewna, a także w wykończeniu drewna malowanego.