Osoby, które ćwiczą na siłowni często zażywają różnego rodzaju suplementy aby przyśpieszyć efekty treningu. Jednym z najpopularniejszych suplementów diety jest kreatyna.

Kreatyna to cząsteczka naturalnie wytwarzana w twoim ciele. Zapewnia energię mięśniom i tkankom. Jednak przyjmowanie jej jako suplementu diety może zwiększyć zawartość kreatyny w mięśniach nawet o 40% powyżej normalnego poziomu. Wpływa to na komórki mięśniowe i wydajność ćwiczeń, stymulując przyrost mięśni. Kreatyna może również zwiększyć zawartość wody w komórkach mięśniowych. Może to powodować lekkie pęcznienie komórek mięśniowych i wytwarzanie sygnałów do wzrostu mięśni. Co więcej, niektóre badania pokazują, że kreatyna może zmniejszyć rozpad białek w twoich mięśniach. Kreatyna uznawana jest za dość bezpieczny suplement diety, dlatego jest chętnie używana przez wiele osób uprawiających sport. Innym ważnym suplementem są proteiny. Uzyskanie odpowiedniej ilości białka ma kluczowe znaczenie dla uzyskania masy mięśniowej. W szczególności, aby zyskać mięśnie, musisz spożywać więcej białka niż twoje ciało rozkłada się w wyniku naturalnych procesów. Oczywiście dzienne zapotrzebowanie na białko można zaspokoić spożywając zwykłe produkty spożywcze, to jednak wiele osób korzysta z suplementów. Istnieje wiele różnych suplementów białkowych, ale niektóre z najbardziej popularnych to serwatka, kazeina i białko sojowe.

Inne suplementy białkowe zawierają białko izolowane z jaj, wołowiny, kurczaka lub innych źródeł. Badania pokazują, że dodanie dodatkowego białka za pomocą suplementów powoduje nieco większy przyrost mięśni u osób ćwiczących niż dodanie dodatkowych węglowodanów. Suplementy mogą być zażywane przed treningiem, mogą mieć różne postaci. Można je przyjmować w płynie, występują także jako proszek, który można rozpuścić. Wiele osób z czasem wie jak dopasować ilość danego suplementu, do treningu, można oczywiście w zależności od intensywności ćwiczeń dostosować ilość spożywanych suplementów. Dobry suplement na siłownię musi być z pewnością dobrze przyswajalny.