Poduszka ciążowa powinna być odpowiednio elastyczna, charakteryzować się pożądanym stopniem twardości i posiadać nieuczulające wypełnienie. Zastanawiając się nad wyborem właściwej poduszki do spania w trakcie ciąży, warto poznać zalety produktów z pianki termoelastycznej.

Dobra poduszka dla kobiety w ciąży musi idealnie dopasowywać się do szyi, ramion i głowy. Dzięki temu zwiększy komfort przyszłej mamy, która nie będzie musiała często przewracać się z boku na bok. Przy wyborze poduszki dla kobiety w ciąży warto uwzględniać pożądany rozmiar produktu. Ortopedzi rekomendują poduszki w wymiarach 40 x 60 centymetrów akcentując, że zbyt duża przestrzeń poduszki de facto wpływa na dyskomfort i niewłaściwe ułożenie kręgów szyjnych śpiącej osoby.

Szukając poduszki dla przyszłej mamy, nie należy zbytnio kierować się oszczędnościami. Oczywiście szukanie promocji jest jak najbardziej polecane, jednakże w tym wypadku to przede wszystkim jakość musi być na miejscu pierwszym. Wysokojakościowa poduszka do snu powinna poprawić stopień regeneracji w trakcie wypoczynku i zminimalizować możliwość niewyspania się lub wybudzania w nocy.

Poduszka termoelastyczna zalecana dla kobiet w ciąży

Jednym z wariantów wartych uwagi są poduszki piankowe. Wypełnienie poduszki termoelastycznej, zgodnie z nazwą, składa się z pianki termoelastycznej o gęstości ok. 45 kg/m3. W obrębie pianki znajdują się miliony drobnych komór wypełnionych powietrzem. Całość składa się z kilku warstw, odpowiadających za różne funkcjonalności. Pianka termoelastyczna z pęcherzykami powietrza nie ulega trwałym zmianom pod wpływem nacisku, dzięki czemu eliminowany jest zarówno efekt „zapadania się” w poduszce, jak i skutecznie ograniczone zostaje zużywanie się produktu z czasem.
Najważniejszą zaletą struktury pianki, zwłaszcza istotną dla kobiet w ciąży, jest to, że pozwala ona na równomierny rozkład ciężaru każdej części ciała – głowy, szyi i ramion. Dzięki temu można odpoczywać w całkowicie wygodnej i bezpiecznej pod względem zdrowotnym pozycji, eliminując ryzyko powstawania wad postawy.

Czystość przede wszystkim – poduszka z pianki termoelastycznej dla mam

Bez względu na to, czy wybiera się poduszkę dla mamy spodziewającej się dziecka, czy posiadającej już pociechę, z oczywistych względów zawsze warto postawić na higienę.Poduszka termoelastyczna w tym zakresie cechuje się całkowitym ograniczeniem powstawania roztoczy i osadzania się szkodliwych mikroelementów oraz drobnoustrojów. Specjalna struktura pianki zapewnia pełne bezpieczeństwo, a cała poduszka jest hipoalergiczna. Co więcej, materiał typu Thermal Control z innowacyjnych technologicznie włókien TENCEL ma funkcje termoregulacyjne. Oznacza to, że poduszka zabiera i odparowuje nadmiar wilgoci w trakcie snu.
Spodziewając się dziecka, nie warto zbyt ryzykować nawet w drobnych zakupach. Decydując się na poduszkę termoelastyczną zyskuje się komfort wypoczynku i całościowe bezpieczeństwo. Równomierny rozkład ciężaru i optymalna wielkość sprawią, że każda noc będzie dawała znacznie więcej pożądanej regeneracji!