Jeżeli jesteś doświadczonym kajakarzem wiesz zapewne, że rękawiczki na kajak znajdują zastosowanie nie tylko w sezonie zimowym. Dlaczego? Czym się różnią typowe rękawiczki na kajak od tych zwykłych, materiałowych, dostępnych w każdym sklepie odzieżowym? Jakie modele są godne Twojej uwagi? Dowiesz się tego wszystkiego z poniższego tekstu!

Przede wszystkim materiał

Tworzywo, z którego są uszyte dobrej jakości rękawiczki na kajak, powinno być wodoszczelne, szybkoschnące oraz dobrze trzymające ciepło. Świetnie sprawdza się tutaj neopren. Producenci przy wyrobie rękawiczek stosują go w różnej grubości – bez problemu znajdziesz takie wykonane z 3mm bądź 2mm. Zwróć również uwagę na sposób klejenia i obszycia interesujących Cię rękawic – możliwe, że przyjdzie Ci spędzić w nich kilka godzin (lub nawet cały dzień!) i byłoby naprawdę szkoda, gdybyś musiał przez cały ten czas zmagać się z uwierającymi niciami. Ponadto odpowiedni rodzaj szwów zabezpiecza wnętrze rękawic przed dostaniem się wody.

Czy tylko zimą?

Absolutnie nie, choć przyznać trzeba, że o tej porze roku rękawiczki na kajak stanowią nieodzowny element odzieży każdego wodniaka, ponieważ to właśnie dłonie są najbardziej narażone na zmarznięcie bądź odmrożenie. A jak sytuacja ma się latem? Cóż… Jeżeli wybierasz się na kilkugodzinny spływ raz lub dwa w ciągu całego sezonu i Twoim celem jest jedynie rekreacja, spokojnie możesz wybrać się bez tej części garderoby. Sytuacja ma się zgoła inaczej kiedy rekreacja przemienia się w hobby – pasję, której poświęca się każdą wolną chwilę. Warto wtedy zabezpieczyć się przed niechcianymi otarciami czy szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Mufle kajakowe (łapawice)

Nie sposób o nich nie wspomnieć, kiedy bierze się pod lupę rękawiczki na kajak. Ich zadaniem – podobnie jak w przypadku rękawic – jest ochrona termiczna dłoni podczas chłodnych dni. Co więc je wyróżnia? Nie posiadają specjalnie wydzielonych przestrzeni na palce – pozostają one wolne, dzięki czemu będziesz mieć bezpośredni kontakt z wiosłem, a co za tym idzie lepszą kontrolę nad nim. Na uwagę zasługuje model Mamba marki NRS – te łapawice zostały wykonane z neoprenu o grubości aż 5mm! Ponadto NRS to producent specjalizujący się w wyrobie odzieży przeznaczonej do uprawiania różnych sportów wodnych. Krótko mówiąc – wybierając markę NRS na pewno się nie zawiedziesz.

Wielu producentów w jednym miejscu

Co poza wspomnianym wyżej NRS? Peak UK, Aquadesign, Kokatat, Sea To Summit. Rękawiczki na kajak wszystkich tych firm znajdziesz na stronie GoSup.pl. Jest to miejsce skupiające oferty producentów z całego świata. Łączy je jedno: różnorodność, korzystna cena oraz niezaprzeczalnie wysoka jakość. Przekonaj się sam.