Diody LED są gotowe zastąpić tradycyjne żarówki. Diody LED szybko stają się najbardziej preferowanym rozwiązaniem oświetleniowym zarówno w domach, jak i biurach.

Technologia LED stale się rozwija, produkując jaśniejsze żarówki LED. Może to pozwolić na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 50 procent poprzez zamianę na źródła światła oparte na diodach LED.
Diody LED nie mają problemów środowiskowych wspólnych dla tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych, takich jak lampy fluorescencyjne lub rtęciowe. Oba te tradycyjne rozwiązania zawierają rtęć wewnątrz żarówki i dlatego wymagają specjalnego traktowania na końcu okresu użytkowania produktu. Żadne z tych rozważań nie są konieczne w przypadku diod LED. Diody LED działają przy bardzo niskim napięciu, dzięki temu nadają się do stosowania w oświetleniu zewnętrznym, gdzie inne oświetlenie może nie spełniać wymagań kodowych, na przykład w domach nad wodą, gdzie poziom gruntu nieruchomości znajduje się w strefie powodziowej. Diody LED działają dobrze w szerokim zakresie temperatur roboczych bez znacznego pogorszenia.

Oświetlenie LED oferowane jest w różnych kolorach podstawowych, takich jak czerwony, niebieski i żółty. Ze względu na fakt, że tradycyjne żarówki używają filtrów do tworzenia kolorów, są one bardzo złe.

Diody LED można mieszać, aby uzyskać dużą liczbę opcji kolorystycznych. Parametry techniczne to nie wszystko, teraz szeroka gama oświetlenia LED pozwala znaleźć zamiennik dla prawie każdego wcześniej używanego systemu oświetlenia. Jeśli zamontujesz panel led, nie tylko zmniejszysz rachunki za prąd, ale również będziesz miał trwały system oświetleniowy. Aby zaspokoić potrzeby konsumentów związane z dobrym i wydajnym oświetleniem, możemy wybierać spośród szerokiej gamy produktów, w tym konwencjonalnych opcji oświetleniowych opartych na najczęściej używanych gniazdach E27, E14 (mniejsze gniazda) i GU10 (wymiana lamp halogenowych). Możemy wybierać z szerokiej gamy oświetlenia przemysłowego, co pozwala na znaczne oszczędności.