Bystrzyca Kłodzka jest miejscowością chętnie odwiedzaną przez turystów, znajdziemy tu wiele atrakcji, możemy odpocząć tu wraz z całą rodziną, zwiedzić Stare Miasto, jest to zabudowa pochodząca jeszcze z XIII wieku.

Na uwagę zasługuje wyjątkowy rynek oraz ratusz, możemy zobaczyć tu wiele starych kamienic. Zachowały się także średniowieczne mury obronne, jest to miasto, które jest interesujące także jako baza wypadowa do pieszych wędrówek.

Największe atrakcje Bystrzycy Kłodzkiej

Co warto zwiedzić w okolicy Bystrzycy Kłodzkiej?

Nieopodal Bystrzycy Kłodzkiej znajdują się Pasterskie Skały w Idzikowie, jest to niezwykła formacja skalna, która jest bardzo popularna wśród turystów. Nieopodal znajduje się także bardzo interesująca atrakcja, jest to kopalnia uranu w Kletnie, kopalnia działała w latach 1948-1953, możemy zwiedzać tu dawne sztolnie, w średniowieczu była to kopalnia srebra oraz miedzi. Kopalnie zwiedzamy wraz z przewodnikiem, czas wycieczki trwa około 45 minut, jest to bardzo wyjątkowe miejsce, warte odwiedzenia, możemy zobaczyć tu stary sprzęt górniczy, przejść trasę sztolniami, gdzie niegdyś wydobywany był uran.

Bardzo ciekawą atrakcją turystyczną jest także Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, posiada ona w sumie 5 km długości, możemy zejść na głębokość 100 m, jest to jedna z najdłuższych oraz najgłębszych jaskiń w naszym kraju. Warto zwrócić uwagę na stalagmity, kolumny naciekowe, z pewnością wycieczka spodoba się całej rodzinie, jest to jedna z najbardziej znanych jaskiń w Polsce, która udostępniona jest dla turystów. Odwiedzając Bystrzycę Kłodzką warto zwiedzić także twierdzę Kłodzką, jest to miejsce historyczne, twierdza powstała na zabudowaniach dawnego zakonu augustianów. Twierdza powstała XVII wieku, a następnie rozbudowywana była w XVIII wieku, od 1960 roku jest to obiekt wpisany do rejestru zabytków.

Turyści, którzy lubią aktywny wypoczynek, powinni odwiedzić także Międzygórze, jest to bardzo wyjątkowa miejscowość, która charakteryzuje się ciekawą zabudową typową dla stylu bawarskiego. Znajdziemy tu wiele ośrodków turystycznych, hotelików, pensjonatów, znajduje się tu również smaczna restauracja międzygórze jest położone nieopodal góry Śnieżnik, gdzie prowadzi szlak. Możemy zobaczyć tu wspaniały wodospad Wieliczki, w zimie przygotowywanych jest tu wiele tras dla narciarzy biegowych.