Są niezwykle popularne i dominują w szafach nie tylko alergików, ale wszystkich tych, którym przede wszystkim zależy na komforcie. Przy okazji są niezwykle modne i stylowe. Odzież lniana – bo o niej mowa, wiedzie prym w modzie letniej i nie tylko, z roku na rok zyskując coraz więcej zwolenników. Gdzie można kupić najlepsze lniane ubrania?

Popularność lnianych ubrań

Lniane ubrania to must have w letniej garderobie i nie sposób ich pominąć. Sezonowe szafy, witryny sklepowe i wakacyjne walizki są przepełnione, a lniana odzież jest tego powodem. To prawda, że ubrania lniane są modne przez cały rok, ale z pewnością królują podczas upałów. Dlaczego się tak dzieje? Len sam w sobie jest oddychający, dzięki czemu skóra może oddychać. Nie przepuszczają jednak szkodliwego promieniowania UV oraz mają właściwości higroskopijne. Oznacza to, że lniana odzież doskonale wchłania pot i szybko odparowuje, zapewniając absolutny komfort nawet w najgorętsze dni. Latem dają przyjemne uczucie świeżości, natomiast w niższych temperaturach delikatnie rozgrzewają ciało.

Polskie marki oferujące lniane ubrania

Belle

Belle to polska marka, której cały proces twórczy, od rysowania na papierze, szycia, po efekty końcowe, odbywa się w Polsce. Większość materiałów produkowana jest w Polsce, część zostaje sprowadzona z krajów UE. Każdy egzemplarz kolekcji jest osobiście krojony przez właścicielkę w warsztacie w Warszawie, a następnie szyty przez krawca z małego zakładu krawieckiego, ze szczególną dbałością o szczegóły. Cała koncepcja marki zawarta jest w jej nazwie. BELLE po łacinie oznacza grzeczny, troskliwy, miły. Znaleźć można tutaj kobiece kolekcje z nutą luksusu, ale i odrobiną swobody.

Clue

Clue to lokalna marka stworzona przez mamę, która chciała, aby jej córka na pierwsze urodziny założyła coś wyjątkowego. Tak narodził się właśnie Clue, a po zaprojektowaniu sukienki dla córki, mama zapragnęła stworzyć coś dla nowoczesnych kobiet, które całym sercem kochają naturalne tkaniny. Kolekcje Clue powstają w małych warsztatach, przy użyciu najwyższej jakości tkanin, w tym lnu, z myślą o tych, którzy kochają naturę i wygodę. Marka dba o to, aby ubrania nie krępowały ruchów i pozwalały maksymalnie cieszyć się każdym dniem.

Miluba

Miluba to firma powstała w 2015, gdzie wszystkie dostępne ubrania wykonane są z materiałów naturalnych i ekologicznych. Miluba szyje w małych ilościach w lokalnych, zaprzyjaźnionych szwalniach, ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, m.in. lnu, starając się zminimalizować odpady produkcyjne. Miluba działa ekologiczne, zgodnie z trendem zero waste. Kolekcja ubrań przeznaczona jest dla świadomej kobiety, która wie, że jej wybory zakupowe kształtują świat. Marka stara się tworzyć fasony, które są ponadczasowe i pozostają stylowe przez wiele sezonów.