W przypadku izolacji budynków dobrym pomysłem jest usuwanie różnego rodzaju połączeń pomiędzy materiałami izolacyjnymi, najlepiej wykonać jednolitą warstwę, możemy to osiągnąć za pomocą specjalnej piany, natryskujemy ją w postaci cieczy, następnie pianka szybko gęstnieje tworząc wytrzymało jednolitą powierzchnię.

Warto zauważyć iż w przypadku ocieplania za pomocą styropianu lub też waty ociepleniowej mogą powstać miejsca połączeń które nie dadzą nam 100% ochrony. Dodatkowo zaletą pianki jest możliwość dotarcia do wszystkich miejsc o nietypowych kształtach, oraz szybsza aplikacja. W tym przypadku nie musimy docinać i dopasowywać poszczególnych elementów izolacji.

Wykorzystanie pianki do ociepleń oraz izolacji budynków

Doskonała w przypadku poddaszy izolacja natryskowa w Białymstoku

Firmy budowlane w całej Polsce także w Białymstoku starają się wykorzystywać najnowsze technologie które pozwalają na szybszą budowę. Nowoczesne materiały budowlane to okazja na wykonanie pracy solidnej i szybciej. Z pewnością izolacja natryskowa sprawdzi się w przypadku budynków, możemy ocieplać przy pomocy piany poddasza, ściany, piwnice. Jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne, dzięki czemu możemy cały budynek pokryć jedną warstwą izolacyjną. Da to bardzo dobre efekty ponieważ pianka po stwardnieniu stworzy mocną warstwę ochronną.

Pianka poliuretanowa posiada doskonałe właściwości fizyczne które sprawiają że doskonale sprawdzi się jako materiał izolacyjny ale także ociepleniowy. Pianka natryskowa rozszerza się wielokrotnie, uszczelniając wszelkie pęknięcia, dziury i szczeliny w związku z czym nie ma tak dużych strat ciepła w budynku. Pianka tego rodzaju posiada także właściwości hydroizolacyjne, zatem dodatkowo będzie chroniła budynek przed działaniem wilgoci.

Obecnie tego rodzaju technologie są coraz bardziej dostępne dlatego coraz częściej na budynkach pojawia się izolacja natryskowa w Białymstoku ale także w innych miastach naszego kraju staje się standardem. Z pewnością do zalet należy zaliczyć szybkość nałożenia na dowolne powierzchnie. Firmy budowlane posiadają odpowiedni sprzęt który umożliwia natrysk na bardzo duże powierzchnie w krótkim czasie, co ostatecznie zmniejsza koszty ocieplenia budynku.