Firmy, które potrzebują dodatkowych ciągników siodłowych, mogą obecnie skorzystać z możliwości najmu krótkoterminowego, w tym przypadku będzie to wynajem do 45 dni.

Niekiedy może zdarzyć się sytuacja, kiedy będziemy potrzebowali dodatkowego ciągnika siodłowego do obsługi większej ilości zleceń. W tym przypadku możemy skorzystać z usług firm, które prowadzą wynajem. Jest to możliwość szybkiego pozyskania nowego pojazdu, rozwiązanie tego rodzaju posiada wiele zalet.

Krótkoterminowy wynajem pojazdów ciężarowych

Wynajem ciągników siodłowych z naczepą

Przedsiębiorcy będą poszukiwali auta, które będzie dostosowane do określonego transportu, dlatego należy zwrócić uwagę na nasze potrzeby, będzie to oczywiście naczepa o określonej ładowności, przystosowana do transportu danego rodzaju towarów. Oczywiście możemy znaleźć także różne pojazdy o różnej ilości osi, różnej mocy silnika. Warto zwrócić uwagę, iż na dłuższych trasach dobrym pomysłem będzie samochód wyposażony w większą przestrzeń dla kierowcy, wygodny przedział sypialny.

Wynajem może być bardzo dobrym pomysłem, w tym przypadku wynajem jest oczywiście kosztem, firma która wynajmuje nam pojazd może wystawić fakturę. Oczywiście w tym przypadku otrzymujemy pojazd w 100% sprawny, ubezpieczony oraz posiadający ważny przegląd. Zatem w tym przypadku nie musimy ponosić dodatkowych kosztów, tak jak w przypadku posiadania własnego pojazdu. Naturalnie jest to koszt uzyskania przychodów, zatem może być to bardzo dobre rozwiązanie pod względem finansowym. Nie zawsze zakup kolejnego pojazdu do taboru jest możliwy w danym czasie, niekiedy też przewóz pewnych towarów prowadzimy bardzo rzadko.

Firmy, które prowadzą wynajem, mogą zaoferować nam ciągniki siodłowe różnych firm, przykładowo MAN wynajem na krótko z pewnością może dotyczyć także naczep różnego typu. Może być to przykładowo cysterna, którą nie dysponujemy, czy też naczepa do przewozu towarów sypkich.