Tak jak jedni lubią podsłuchiwać innych, tak ci drudzy nie lubią być podsłuchiwani.

Oni też nie zostają bez pomocy techniki. Dla nich mądrzy ludzie wymyślili wykrywacz podsłuchów. Taki wykrywacz podsłuchów to świetna obrona przed utratą prywatności. Jak można śledzić małe dziecko, żeby było bezpieczniejsze, tak podsłuchiwanie własnej dziewczyny czy chłopaka, lub sąsiada jest czymś, co nie powinno mieć miejsca. W taki sposób okrada się tych ludzi w prywatności a wykrywacz podsłuchów służy do obrony przed ciekawskim kolegą czy sąsiadem. Maleńkie nadajniki podsłuchowe zbudowane tak, żeby miały jak najlepsze parametry to urządzenia elektroniczne, które mają bardzo wysokie walory operacyjne. Firmy produkujące nadajniki podsłuchowe oferują bardzo różnorodną gamę swoich produktów. Najnowsze nadajniki podsłuchowe wyposażone są w bardzo czułe mikrofony. Tak bardzo czułe, ze wychwytują szept z odległości kilku metrów. Miniaturowe wymiary nadajników pozwalają ukryć je w przeróżnych miejscach, w których nikomu nie przyszłoby do głowy szukać nadajnika. Wiele firm obecnie poszukuje skutecznych sposobów na wykrycie ewentualnych podsłuchów, oraz ewentualne zabezpieczenie się przed podsłuchiwaniem. Wiele firm technologicznych chce chronić swoje dane i tajemnice.

W przypadku używanych dziś środków telekomunikacyjnych zagrożenie jest dość duże. Podsłuchy to już nie tylko małe pluskwy znane z filmów szpiegowskich.

Miniaturyzacja pozwala umieszczać podsłuchy w różnych niepozornych urządzeniach. Dodatkowo obecnie podsłuchy to także oprogramowanie, które może szpiegować nasze urządzenia. Dziś na co dzień korzystamy z laptopów czy telefonów komórkowych. Ale dziś nawet nasza lodówka może być podłączona do sieci, dzięki temu przy pomocy telefonu komórkowego możemy regulować temperaturę. Podsłuchy mogą być także montowane w naszych naszpikowanych elektroniką samochodach. W samochodzie znajdziemy zaawansowane komputery, systemy GPS. Daje to możliwość umieszczenia oprogramowania szpiegowskiego, zwłaszcza że samochody mogą teraz posiadać kamery oraz wbudowane mikrofony. Więcej na temat podsłuchów można przeczytać na stronie: http://wykrywaniepodsluchow.pl/blog-post/wykrywanie-podsluchow-w-samochodzie/.