Pełna minerałów, witamin i składników odżywczych, których potrzebujesz, aby prowadzić zdrowe życie, moringa zawiera więcej witaminy C i A, wapnia, żelaza, białka i potasu niż typowe źródła, takie jak banany, pomarańcze, szpinak i marchewka.

Moringa jest dostępna w kapsułkach, które można przyjmować jak każdą inną multiwitaminę. Suplement diety oferuje wszystkie właściwości poprawiające zdrowie, które surowe liście zapewniłyby naturalnie. Roślina jest dostępna jako kapsułki, proszek i herbata oraz olej, które są również całkowicie bezpiecznymi produktami. Bogate związki aminokwasów pomagają i wspomagają gojenie się komórek w ciele, dzięki czemu olej idealnie nadaje się również do leczenia ran i skaleczeń oraz łagodzenia ukąszeń przez owady. Liście są bogate w wapń, witaminy i minerały, których organizm potrzebuje, aby skóra była nawilżona i zdrowa. Podobnie jak wpływ moringi na nasze włosy, roślina zyskuje popularność jako składnik produktów do pielęgnacji skóry. Wolne rodniki powodują, że nasza skóra starzeje się, pokrywa zmarszczkami i wygląda na nieco zmęczoną. Produkty zawierające liście moringa wychwytują wolne rodniki i pomagają je usunąć i zamiast tego oczyścić komórki skóry.

Ogólnie rzecz biorąc, roślina może pomóc w produktach przeciw starzeniu się dla bardziej młodzieńczej i odnowionej cery. Dzięki jędrniejszej i bardziej stonowanej cerze będziesz wyglądać młodzieńczo przez całe życie. Roślina jest całkowicie naturalnym produktem, który wyrównuje koloryt skóry, usuwa toksyny i odmładza cerę. Moringa usuwa również sól i toksyny z wody morskiej, gdy jest stosowana w określony sposób, i oczyszcza inne źródła wody. To ostatecznie daje krajom trzeciego świata szansę na bezpieczniejszą wodę pitną. Moringę można uprawiać i zbierać przez cały rok i zapewnia lokalnym społecznościom zrównoważone źródło żywności. Kwiaty gotuje się jak fasolkę, liście gotuje się na parze jak szpinak lub dodaje do sałatek. Roślina jest nawet mielona i używana jako przyprawa.