Folia do ochrony lakieru to niewątpliwie niesamowity produkt.

Wybierając wysokiej jakości folię i doświadczonego instalatora, założenie przezroczystej warstwy ochronnej zwiększy wartość twojego pojazdu i zabezpieczy lakier przed uszkodzeniami. Uretanowa folia z przezroczystego polimeru jest niesamowicie mocna i odporna na uderzenia, jednak może zostać uszkodzona przez szczególnie dużą siłę.

Jakie jest działanie folii ochronnej do lakieru?

Sprawdź cenę oklejania samochodu folią we Wrocławiu

Folia chroniąca lakier nie oznacza, że nie musisz dbać o swój samochód. Jeśli pozwolisz, by brud, ptasie odchody lub plamy z owadów usiadły na folii, skrócisz żywotność filmu. Nadal będziesz musiał regularnie myć samochód, aby zachować jego wygląd i zmaksymalizować wartość nałożonej folii. Aby pomóc w utrzymaniu i trwałości folii, zawsze zaleca się nałożenie powłoki ceramicznej na wierzch. Aby uzyskać pełną ochronę lakieru, folię ochronną można nakładać na wszystkie malowane powierzchnie zewnętrzne pojazdu. Alternatywnie, folię chroniącą farbę można nałożyć na obszary najbardziej narażone na odpryski i zarysowania, zwykle na przedni zderzak, maskę, błotniki i lusterka.

Wykonana z elastomerowego poliuretanu folia ochronna do lakieru, samoczynnie naprawia drobne zadrapania i ślady zawirowań po przyłożeniu ciepła do powierzchni folii. Nowoczesna folia nie żółknie i nie odbarwia się pod wpływem promieniowania UV, dzięki czemu chronione obszary są prawie niewidoczne. Wierzchnia warstwa wysokiej jakości folii składa się z elastomerowych polimerów, które powracają do swojego naturalnego kształtu po rozciągnięciu lub zniekształceniu, nadając folii właściwości samoistnego naprawiania. Oznacza to, że gdy na folii powstaną lekkie zadrapania, folia absorbuje uszkodzenia i powraca do tekstury i właściwości, które miała przed incydentem.

Obecnie coraz więcej właścicieli pojazdów decyduje się na oklejanie samochodu cena Wrocław takiej usługi nie jest zbyt wysoka. Folia chroni lakierowane powierzchnie auta przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami.