Film „Avengers: Koniec gry” to kontynuacja wydarzeń z poprzedniej części serii przygód superbohaterów.

Thanos (Josh Brolin) w końcu dopiął swego i udało mu się wprowadzić swój plan w życie. Zdobył wszystkie Kamienie Nieskończoności i zniszczył połowę całego życia we wszechświecie pod koniec filmu ,,Avengers: Wojna bez granic”. Pozostali przy życiu superbohaterowie szukają wyjścia z tej sytuacji, ale wydaje się, że nie mają żadnych szans na zwycięstwo i próbują pogodzić się z dotkliwą porażką. Iron Man (Robert Downey Jr.) i córka Thanosa, Nebula (Karen Gillan) utknęli na planecie Tytan, podczas gdy na Ziemi panuje absolutny chaos. Ale wtedy Kapitan Ameryka (Chris Evans) i inni ocaleni bohaterowie na Ziemi dowiadują się, że Nick Fury (Samuel L. Jackson) był w stanie wysłać sygnał o niebezpieczeństwie przed niszczycielskimi wydarzeniami, aby wezwać posiłki. Ostateczna rozgrywka superbohaterów z niebezpiecznym przeciwnikiem

Dzięki temu z odsieczą przybywa Kapitan Marvel (Brie Larson), a superbohaterowie szybko otrzymują potrzebne wsparcie w nierównej walce.

Pojawia się także Ant-Man (Paul Rudd) i ponownie dołącza do oddziału, aby pomóc opracować plan pokonania Thanosa i doprowadzić całą sprawę do końca. Avengersi muszą również znaleźć jakiś sposób, aby wskrzesić wszystkie istoty, które zostały unicestwione w całym wszechświecie, a jedynym rozwiązaniem wydaje się podróż w czasie. Aby dostać się do kamieni nieskończoności, zanim będzie za późno i Thanos założy rękawicę, Avengersi, podzieleni na drużyny, podróżują do różnych miejsc i sytuacjach z wcześniejszych filmów. ,,Avengers: Koniec gry” to zdecydowanie najdłuższy film o superbohaterach, jaki powstał do tej pory, ale zawiera również najmniej scen walki, co nie znaczy, że jest nudny, czy nie trzyma widzów w napięciu. Wręcz przeciwnie, podczas oglądania tego Avengers: Koniec gry emocji z pewnością nam nie zabraknie, a akcja z każdą minutą przyspiesza, aż do ostatecznego starcia, jakie czeka superbohaterów z Thanosem. Film jest prawdziwą gratką dla fanów serii, ponieważ pojawiają się wszystkie postaci z uniwersum, nawet te drugoplanowe, wydarzenia są również logiczną kontynuacją poprzednich filmów.