Polisa ubezpieczeniowa OC jest obowiązkowa dla wszystkich właścicieli samochodów w Polsce niezależnie od tego czy są to osoby młodsze czy może starsze.

Posiadając takie ubezpieczenie, sprawca stłuczki lub innego zdarzenia nie musi likwidować szkody płacąc za nią prywatnymi środkami, ponieważ za wszystko płaci towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach wykupionej polisy. Różne czynniki wpływają na zwiększenie lub zmniejszenie ceny takiego produktu ubezpieczeniowego. Wyższe koszty są związane z pojazdami mającymi duże silniki oraz z kierowcami, którzy są młodzi i niedoświadczeni. Warto uzyskać dodatkowe informacje na temat OC dla młodych kierowców.

Wysoka cena OC – czy można ją obniżyć?

Co warto wiedzieć o OC dla młodych osób?

Młodzi kierowcy płacą średnio o 50% wyższe składki niż właściciele takich samych samochodów, którzy skończyli 50 lat. Nic w tym dziwnego, ponieważ doświadczenie takich kierowców jest wyższe i wiąże się z małym ryzykiem spowodowania stłuczki. Firma nie musi rekompensować sobie takiego ryzyka wyższą stawką. W przypadku młodszych, niedoświadczonych osób muszą to zrobić, ponieważ szansa na zdarzenie drogowe jest wyższa. Większe ceny dotyczą nie tylko ludzi młodych, ale również osób starszych, które posiadają prawo jazdy bardzo krótko.

Jedną z metod obniżenia ceny ubezpieczenia OC jest kupno auta ze współwłaścicielem. Warunkiem obniżenia ceny OC jest posiadanie odpowiedniego doświadczenia, bezszkodowej historii oraz zniżek wypracowanych w firmach ubezpieczeniowych. Po przeliczeniu polisy, składka będzie niższa niż gdyby osoba młoda miała ubezpieczać samochód samodzielnie. Nic więc dziwnego, że wielu młodych ludzi kupuje samochód, w którego dowodzie współwłaścicielem jest jeden z rodziców. Warto korzystać ze zniżek osób bliskich, aby uniknąć wysokich kosztów ubezpieczenia.

Warto też skorzystać z innej metody, jaką jest zapoznanie się z praktycznymi informacjami w Internecie, na przykład na stronie http://madrzepozyczaj.pl/oc-dla-mlodych-kierowcow-co-wplywa-na-cene/. Dobrze jest również skorzystać z rankingów i porównań internetowych, aby poszukać ofert, które są korzystniejsze w porównaniu z konkurencją.