Damskie spodnie robocze to pełna gama modeli do wyboru. Wśród dostępnych produktów znajdują się także ogrodniczki, które bardzo chętnie wybierane są na różne stanowiska pracy. Praktyczny krój oraz stylowy wygląd powodują, że mają one tak dużo fanek!

Odzież robocza dedykowana dla kobiet charakteryzuje się przede wszystkim innymi krojami niż ta przeznaczona dla mężczyzn. Widać to w szczególności na przykładzie spodni. Właśnie dlatego przy doborze ubrań BHP dla kobiet pracodawca powinien pamiętać, żeby wybierać ubrania damskie.

Ogrodniczki robocze – kobiecy krój

Spodnie ogrodniczki, czyli spodnie wyposażone w praktyczne szelki oraz przedni panel są bardzo użyteczne i sprawdzają się na wielu stanowiskach pracy. W porównaniu do zwykłych spodni roboczych do pasa wyróżniają się przede wszystkim większą swobodą ruchów przy częstej zmianie pozycji.

Dodatkowo, spodnie te mogą bardzo dobrze sprawdzić się także na kobiecej sylwetce. Producenci stosują wtedy odpowiednie kroje dla maksymalnego komfortu pracy oraz mniejsze rozmiary – już od XS, czyli 34 lub S, czyli 36.

Jakie ogrodniczki robocze damskie kupić?

Damskie ogrodniczki to spodnie robocze, które oferowane są w szerokiej gamie wariantów do wyboru. Podczas zakupów warto sprawdzić poniższe kwestie:

  • materiał – najlepszy to mieszana bawełny i włókien sztucznych, na przykład poliestru, która charakteryzuje się wysokim komfortem i wytrzymałością
  • wzmocnienia – podwójne i potrójne szwy zapewniają dłuższą żywotność odzieży
  • kieszenie – z przodu i z tyłu, a także na panelu spodni ogrodniczek dla większego komfortu przechowywania
  • dopasowanie do pory roku – spodnie powinny być dopasowane do pory roku, dlatego na zimę rekomenduje się spodnie z dodatkową ocieploną
  • regulacja – szelek oraz obwodu spodni dla pełnego dopasowania i wygody użytkowania

Praktyczne ogrodniczki robocze damskie przeznaczone do pracy na różnych stanowiskach oferowane są w sklepach BHP. Teraz wiele stylowych modeli można znaleźć także w sklepach internetowych!