Pakiet Microsoft Office jest jednym z najpopularniejszych przykładów oprogramowania komputerowego.

Już w szkole podstawowej dzieci uczą się obsługi poszczególnych elementów wchodzących w skład pakietu, z czasem rozwijając swoją wiedzę oraz umiejętności. Czym jest MS Office i jak stać się jego posiadaczem?

Microsoft Office co to za pakiet?

Przez wiele osób produkt utożsamiany jest z oprogramowaniem biurowym. Nic dziwnego, znajdujące się w jego składzie Word, Excel, a nawet Powerpoint i OneNote oraz szereg dodatkowych aplikacji wykorzystywany jest przede wszystkim w pracy czy szkole. Pierwszy pakiet Microsoft Office dedykowany dla platformy Windows został opracowany i udostępniony użytkownikom już w 1992 r., a w kolejnych latach był on stale rozwijany, udoskonalany oraz rozbudowywany o kolejne programy. Z kolei posiadacze Mac i Mac OS po raz pierwszy skorzystać mogli z pakietu już w 1989 r. Od 2014 r. dostępna jest także wersja mobilna.
Pakiet jest rozwiązaniem bardzo popularnym, jednak aby z niego korzystać należy zakupić oryginalną wersję. Dostępny w niej klucz office to wygenerowany zestaw znaków, który pozwala cieszyć się w sposób legalny pełną funkcjonalnością programów z pakietu.

Microsoft Office warianty produktu

Przymierzając się do zakupu oprogramowania Microsoft Office najlepiej poznać dostępne warianty. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę czy ma to być wersja dedykowana dla platformy Windows czy Mac. Producent przewidział możliwość wyboru pakietu do użytku domowego, dla uczniów, a także dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą – dla małych firm. Osobnym wariantem jest produkt Proffesional, w którym klucz office pozwala uzyskać dostęp do rozszerzonego pakietu oprogramowania, idealnego dla osób o specyficznych potrzebach.

Jak uzyskać dostęp do klucza Office?

Jedną z możliwości jest zakup oprogramowania wraz z komputerem. Wówczas użytkownik dostaje nie tylko sprzęt, ale także dostęp do platformy np. Windows oraz pakietu oprogramowania Microsoft. Klucz Office należy zachować na przyszłość, gdyby zaszła potrzeba reinstalacji systemu po jego uszkodzeniu np. przez wirusy komputerowe czy złośliwe oprogramowanie. Oczywiście to nie jedyna możliwość.
Klucz Office uzyskać można w późniejszym okresie, gdy użytkownik stwierdzi, że potrzebuje wykorzystywać oprogramowanie dostarczane przez komputerowego giganta. Pakiet zakupić można wygodnie przez Internet.