Panele podłogowe, jakie możemy zastosować w naszym domu, będą posiadały specjalną powłokę ochronną, może być to laminat, dodatkowo mogą być pokryte także warstwami zabezpieczającymi przed zarysowaniem.

Naturalnie możemy zakupić także panele winylowe, które będą odporne na działanie wody. Oczywiście panele tego typu będą odporne na odkształcenia, posiadają rowki na obrzeżach, dzięki czemu laminat jest odpowiednio naprasowany na panel, nie będziemy mieli problemu z odrywaniem się elementów laminowanych.

Dlaczego warto wybrać panele podłogowe?

Panele podłogowe Quick-Step Signature

Naturalnie są to panele, które możemy łatwo umyć, zatem także możemy zastosować je w łazience. Warto zwrócić uwagę, że panele mogą mieć różną wysokość, od przykładowo 6 do 18 mm, dzięki czemu możemy łatwo wypoziomować podłogę, dobrać model, który pozwoli uzyskać poziom paneli dopasowany do poziomu przykładowo płytek ułożonych w przedpokoju. Oczywiście są to panele, które mogą posiadać różne klasy odporności na ścieranie, ze względu na klasę możemy zastosować się w różnych pomieszczeniach. Warto poszukiwać paneli w klasie AC5 i AC6, które będą posiadały najlepsze właściwości.

Naturalnie panele mogą imitować różne odcienie desek, marmuru, zatem możemy wybrać bardzo wiele odmian kolorystycznych, które dopasujemy do stylu naszego domu. Można dopasować je przykładowo do naszych mebli czy też do innych rodzajów podłogi. Panele winylowe mogą zapewnić nam także izolację akustyczną, w przypadku słabej jakości panelu mogą być słyszalne nasze kroki w pomieszczeniu znajdującym się poniżej. Dlatego warto wybrać panele z materiałów, które zapewnią odpowiednią dźwiękoszczelność, jak również będą to panele, które będą stanowiły izolacje termiczną.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem mogą być panele podłogowe Quick-Step Signature, są to panele o wysokiej wytrzymałości, posiadają one fakturę drewna. Może być to przykładowo panel naśladujący deskę dębową w różnych odcieniach, przykładowo brązu, jasnych oraz ciemniejszych odcieni, a także dębu szczotkowanego.