Jeśli chcesz grać w gry online ze znajomymi, musisz wykupić subskrypcję PlayStation Plus i możesz się zastanawiać, jakie dodatkowe korzyści z tego wynikają.

PlayStation Plus to usługa płatnej subskrypcji dostępna na PlayStation 5 i PlayStation 4, która zapewnia użytkownikom dostęp do trybu online dla wielu graczy, od jednej do dwóch darmowych gier na PlayStation 5 miesięcznie, dwóch bezpłatnych gier na PlayStation 4 miesięcznie, możliwości Share Play, do 100 GB miejsca w chmurze na zapisanie danych, motywy i awatary, ekskluzywne DLC i duże rabaty na zawartość dostępną w PlayStation Store.

Możesz zarejestrować się w celu uzyskania członkostwa PlayStation Plus za pośrednictwem PlayStation Store w odstępach co jeden miesiąc, trzy miesiące lub na pełne 12 miesięcy. Jeśli jednak wygaśnie abonament i nie przedłużysz go lub nie odnowisz subskrypcji, stracisz dostęp do wszystkich korzyści oferowanych przez usługę. Dotyczy to wszystkich pobranych gier na PS5 i PS4, które były dostępne bezpłatnie. Jednak odzyskasz do nich dostęp, gdy ponownie zarejestrujesz się w PlayStation Plus i wykupisz abonament. Jedna lub dwie darmowe gry na PS5 miesięcznie są dostępne z aktywną subskrypcją PlayStation Plus, a firma Sony co miesiąc wprowadza do usługi różne rodzaje gier. Czasami japoński gigant będzie oferował dwa darmowe tytuły na PS5, jeśli dostępna będzie aktualizacja PS5. Okazjonalna gra również będzie do pobrania przez dwa miesiące, a nie jak do tej pory przez miesiąc.

Czy warto subskrybować PlayStation Plus?

PlayStation Plus to nie tylko darmowe gry w ramach abonamentu

Dwie darmowe gry na PS4 miesięcznie są dostępne w PlayStation Plus i będziesz mógł je zatrzymać, gdy te tytuły zostaną wymienione na nowe. Kolekcja PlayStation Plus zapewnia posiadaczom konsoli PS5 dostęp do 20 dodatkowych gier na PS4 bez dodatkowych kosztów, w tym God of War, Resident Evil 7: Biohazard i Persona 5. Te gry nie zmieniają się co miesiąc, są one zawsze dostępne i możesz je zachować dzięki aktywnemu członkostwu PlayStation Plus. Opcja dla wielu graczy online umożliwia łatwe łączenie się ze znajomymi i rodziną za pośrednictwem połączenia internetowego i cieszenie się grami w grupie. Możesz walczyć ramię w ramię w trybie współpracy online lub rywalizować ze światem w rozgrywkach wieloosobowych, takich jak Grand Theft Auto V. Game Help to funkcja dostępna wyłącznie dla subskrybentów posiadających konsolę PS5, która zawiera wskazówki, porady i triki dla graczy, którzy utknęli w obsługiwanych tytułach. Za pomocą kilku przycisków można uzyskać dostęp do filmu, który zawiera szczegółowe informacje o rozwiązaniu łamigłówki lub pokonaniu bossa, zamiast szukać rozwiązania w Internecie. Funkcja Share Play umożliwia udostępnianie ekranu telewizora znajomym, aby mogli oni oglądać, jak grasz, lub samodzielnie przejmować i kontrolować grę. Możesz także zagrać w grę dla dwóch graczy, używając tylko jednej kopii gry.

Do 100 GB miejsca na dysku online oznacza, że nigdy nie będziesz musiał martwić się o zapisane dane w grze. PS4 automatycznie prześle twoje zapisy do chmury, co oznacza, że możesz je pobrać z innej konsoli PS4 po zalogowaniu się na swoje konto. Pomaga to również podczas aktualizacji z podstawowego PS4 do PS4 Pro. Motywy i awatary umożliwiają swobodne dostosowywanie pulpitu PS4 za pomocą motywów specyficznych dla niektórych tytułów lub awatarów, które działają jako zdjęcie profilowe na koncie. Ekskluzywne DLC oznacza, że będziesz mógł pobierać zawartość, której nie znajdziesz nigdzie indziej. Najnowsze przykłady tego obejmują pakiety zawartości dla Call of Duty: Warzone i Fortnite.

Korzystne zniżki i oferty na zakupy w PlayStation Store można uzyskać w ramach członkostwa playstation plus, co oznacza, że za gry na konsolę zapłacisz mniej niż ktokolwiek inny, możesz zatem kupić więcej gier po niższej cenie. Podczas gdy inni mogą liczyć na rabat w wysokości przykładowo 35 procent, subskrybent może dostać na ten sam produkt 70 procent zniżki lub więcej. Wykupienie członkostwa w PlayStation Plus jest warte swojej ceny, ponieważ roczna subskrypcja zapewnia dostęp do co najmniej 36 bezpłatnych gier na PS5 i PS4.