Powszechne alergie to sierść zwierząt domowych i pyłki, ale niektórzy ludzie cierpią na bardziej wyjątkowe alergie, takie jak użądlenia pszczół lub truskawki.

Wiedza o tym, które wyzwalacze powodują objawy i jak poważne mogą być te objawy, jest ważna dla skutecznego leczenia alergii. Przeczytaj wskazówki zawarte w tym artykule, abyś mógł żyć z łatwością.Jeśli masz alergie, ważne jest, aby utrzymać wilgotność w domu na minimalnym poziomie. Możesz to zrobić, ustawiając osuszacz w każdym pomieszczeniu, w którym często się znajdujesz. Jedną z gorszych rzeczy dla alergika jest wilgotność, więc trzymaj się od niej jak najdalej.Zrób trochę dochodzenia. Wiele osób cierpi na alergie i nie zna przyczyny. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby pomóc, jest próba zidentyfikowania alergenu powodującego objawy. Staraj się prowadzić dziennik, kiedy masz objawy, abyś mógł dowiedzieć się, co jest przyczyną twoich alergii.Jeśli cierpisz na alergię i myślisz o zdobyciu zwierzaka, wybierz takie, które ma krótką sierść. Każdy rodzaj zwierząt może nasilać objawy alergii, ale te z dłuższymi włosami mają tendencję do pogarszania sytuacji. Aby zmniejszyć objawy alergii, upewnij się, że Twoje zwierzęta nie mogą spać w Twoim łóżku.Alergie mogą być dla wielu osób kłopotliwym stanem. Ludzie nie rozumieją różnicy między prawdziwymi alergiami pokarmowymi a standardowymi nietolerancjami pokarmowymi. Alergie są spowodowane reakcją immunologiczną, podczas gdy ta ostatnia jest spowodowana problemami z trawieniem. Skonsultuj się z lekarzem, aby ustalić przyczynę alergii, abyś wiedział, co powoduje twój stan.Możesz całkowicie pozbyć się dywanu. Dywan jest dobrze znany jako gospodarz dla pyłków, kurzu i roztoczy. Jeśli Twój dom jest wyłożony wykładziną, możesz rozważyć zamianę na podłogi laminowane lub drewniane. Takie postępowanie znacznie zmniejszy stężenie wyzwalaczy alergii w Twoim domu. Jeśli nie możesz tego zrobić, upewnij się, że codziennie uruchamiasz odkurzacz.Jeśli twoim alergiom towarzyszy ostry kaszel, prawdopodobnie przyczyną jest podrażnienie gardła. Jest to szczególnie powszechne u osób, które walczą z zaciekaniem nosowym lub oddychaniem przez usta. Świetne pomysły dla sezonowych alergików

W wielu przypadkach problem nasila się w nocy.

Kiedy tak się stanie, spróbuj użyć poduszek, aby podeprzeć się w pozycji półleżącej podczas snu. Jeśli możesz spać siedząc prosto, to jeszcze lepiej.Określ, dlaczego swędzisz. Czasami może być trudno stwierdzić, czy swędzące, wypukłe pręgi na skórze to pokrzywka, czy tylko ukąszenia owadów. Jeśli guzki pojawiają się na całym ciele, prawdopodobnie są to pokrzywka. Z drugiej strony ukąszenia owadów pojawiają się w skupiskach i na rękach na nogach. Produkty do stosowania miejscowego są idealne na każdą dolegliwość; doustna antyhistamina jest zalecana w leczeniu alergii, ale nie jest konieczna w przypadku ukąszeń owadów.Pozbycie się wykładziny w domu może pomóc w alergii, ponieważ wykładzina często zatrzymuje wiele alergenów. Sprawdź pod wykładziną, a może się okazać, że ukryte pod nią są piękne podłogi z twardego drewna. Możesz polubić ten wygląd lepiej i będzie to lepsze dla zdrowia Twojego i Twojej rodziny.Ponieważ pleśń rośnie w ciepłym, wilgotnym środowisku, jest bardzo powszechna w ekologicznych materiałach ogrodniczych. Sterty kompostu są znaczącym źródłem zarodników pleśni i innych alergenów, co jest bardzo frustrujące dla alergików, którzy preferują ekologiczne techniki ogrodnicze. Podczas kompostowania zawsze noś maskę na twarz. Pozwala to na wykonywanie brudnej roboty bez ataku alergii.Ciągłe kichanie, katar, swędzenie oczu i gardła, łzawienie oczu i inne objawy mogą utrudniać radzenie sobie z ciężkimi alergiami. Poznanie dostępnych opcji i wizyta u lekarza to kluczowe punkty skutecznego radzenia sobie z objawami. Zapamiętaj te wskazówki i zacznij cieszyć się życiem bez ciągłego kichania!