Czy ból pleców nęka Cię każdego dnia? Istnieją miliony osób, które czują się tak samo jak Ty, a wizyty lekarskie mogą po prostu nie oferować potrzebnej pomocy.

To, gdzie się zwrócisz, może zależeć od Twojego zrozumienia problemu i od tego, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, które możesz lepiej zrozumieć dzięki tym wskazówkom.Używaj nóg, gdy coś podnosisz. Musisz mieć mocną podstawę z nogami, a ciało musi być równe. Trzymaj przedmiot, który podnosisz blisko siebie, gdy podnosisz się z nóg. Pomoże to zapobiec urazom pleców, które mogą wystąpić.Aby złagodzić ból pleców wynikający z napiętych lub uszkodzonych mięśni pleców, zapewnij swoim plecom dużo odpoczynku. Napięte mięśnie pleców potrzebują odpoczynku i regeneracji, co przyspiesza proces gojenia. Spróbuj położyć się na plecach lub na boku, w zależności od tego, co jest dla Ciebie najwygodniejsze. Utrzymuj kręgosłup w prawidłowej pozycji w normalnej pozycji. Niektórzy uważają, że leżenie na twardych powierzchniach, takich jak twardy materac lub wykładzina podłogowa, ogromnie pomaga.Noś wygodne buty na niskim obcasie. Stres, jaki buty na wysokim obcasie nakładają na kostki i nogi, przenosi się w górę ciała, aż do bioder i kręgosłupa. Świetna rada dotycząca radzenia sobie z bólem pleców

Wygodne buty pozwolą Ci stać i chodzić bardziej naturalnie, co może znacznie zmniejszyć częstotliwość występowania bólu pleców następnego ranka.Jeśli cierpisz na ból pleców, postaraj się zrobić wszystko, aby zmniejszyć napięcie.

Uczucie stresu lub niepokoju spowoduje tylko większe napięcie mięśni, co pogorszy wszelkie skurcze mięśni, które już masz. Może się okazać, że czujesz się o wiele mniej spięty, jeśli zadbasz o wystarczająco dużo odpoczynku, unikając kofeiny, słuchając kojącej muzyki i modląc się lub medytując.Ważne jest, aby nie spać każdej nocy w tej samej pozycji, jeśli cierpisz na ból pleców. Spanie w tej samej pozycji przez całą noc pozwala na usztywnienie kręgosłupa, co może powodować ból pleców. Upewnij się, że regularnie wymieniasz materac i poduszkę.Kiedy zranisz plecy, zwykle ćwiczenia rozciągające ścięgna podkolanowe mogą okazać się bardzo pomocne. Jeśli mięśnie z tyłu ud są napięte, zwykle mogą powodować niepotrzebny stres i ból w dolnej części pleców. Powinieneś rozciągać mięśnie ścięgna co najmniej dwa razy dziennie przez 45 sekund na raz.Jeśli cierpisz na ból pleców, pamiętaj, aby podczas siadania uważać na swoją postawę. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy cały dzień siedzą na krześle biurowym, ponieważ pochylanie się nad biurkiem może mieć wpływ na kręgosłup. Pamiętaj, aby podeszwy stóp leżały płasko na ziemi, a plecy były tak proste i wyprostowane, jak to tylko możliwe.Jeśli masz niedobór witaminy B12, możesz być narażony na ból pleców. Badania pokazują, że ta witamina może łagodzić bóle krzyża. Osoby otrzymujące zastrzyki z witaminy B12 wykazują statystycznie istotne zmniejszenie bólu i niepełnosprawności. Mięso i produkty mleczne to inne dobre sposoby na uzyskanie witaminy B12.Jednym z łatwych sposobów na złagodzenie bólu pleców jest po prostu znalezienie dobrej poduszki grzewczej. Owiń poduszkę grzewczą wokół oparcia krzesła, gdy siedzisz, lub połóż się na niej w łóżku. Robienie tego w małych odstępach w ciągu dnia znacznie zmniejszy ból pleców.Problemy z bólem pleców nie muszą być rozpaczliwe, ponieważ istnieją sposoby na bezpieczne i skuteczne leczenie bólu. Odpowiedzi, których potrzebujesz, możesz udzielić właśnie tutaj, w tych wspaniałych wskazówkach, aby upewnić się, że nie znosisz bólu pleców na własną rękę.