Uprawy roślin na żywność od zawsze wymagały ochrony przed szkodnikami, chwastami i chorobami, a poziom zaawansowania tej ochrony wzrastał z czasem.
Obecnie opracowano szeroką gamę produktów syntetycznych agrochemii, aby zapewnić znacznie bezpieczniejszą, bardziej ukierunkowaną i skuteczną kontrolę owadów, chwastów i chorób, które mogą uszkadzać plony i powodować straty w rolnictwie.
Herbicydy na skuteczne odchwaszczenie kukurydzy
Środki ochrony roślin są stosowane w wielu miejscach, ale jednym z najważniejszych obszarów jest rolnictwo. Stosowanie herbicydów, fungicydów i insektycydów pozwala na produkcję większej ilości żywności na danym obszarze, zwiększa plony i poprawia dochody gospodarstw rolnych. Bez środków ochrony roślin straty w uprawach spowodowane szkodnikami i chorobami wynoszą od 30 do nawet 50 procent w zależności od uprawianej rośliny. Chroniąc swoje uprawy, rolnicy przyczyniają się do produkcji obfitej podaży wysokiej jakości i przystępnej cenowo żywności oraz przyczyniają się do bezpieczeństwa żywnościowego.
Aby chronić uprawy przed szkodnikami owadzimi, chwastami i chorobami grzybiczymi podczas ich wzrostu rolnicy mogą stosować odpowiednie preparaty agrochemii. Należy również zabezpieczyć odpowiednio plony podczas ich przechowywania, zapobiegać zanieczyszczeniu upraw roślin spożywczych przez grzyby czy nasiona chwastów. Skuteczne odchwaszczanie kukurydzy oznacza wyższe plony, co dla rolników wiąże się z wyższymi zyskami i opłacalnością produkcji roślin spożywczych. Współczesne rolnictwo to stosowanie związków chwastobójczych o niskiej toksyczności, które nie pozostają aktywne w glebie i nie stanowią zagrożenia dla dzikiej przyrody oraz środowiska.
Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o skutecznym odchwaszczaniu kukurydzy opryskami z herbicydów, warto przeczytać artykuł na stronie https://zwalczamychwasty.pl/kukurydze-warto-odchwascic-szybko/. W plonach kukurydzy można znaleźć wiele gatunków chwastów dwuliściennych oraz trawiastych, dlatego należy wiedzieć, jaki preparat zastosować i w jakim czasie, aby nie uszkodzić plonów.