Kobiety zakładają sukienki na różne okoliczności, z pewnością mogą to być bardziej oficjalne sukienki noszone do pracy, zazwyczaj w jednym kolorze, mogą być czarne czy też ciemno niebieskie.

Każda kobieta musi dobrać sukienkę, która będzie posiadała krój, który najlepiej do niej pasuje. Musi dobrze pasować w talii oraz biuście, nie może być zbyt ciasna, aby nie powodować uczucia dyskomfortu. Dobra sukienka musi podkreślać wszystkie zalety kobiecego ciała, i zarazem ukrywać pewne niedoskonałości. Niektóre kobiety, które nie chcą eksponować swoich ud, czy też kola wybierają modele dłuższe. Trzeba oczywiście zwrócić także uwagę na dekolt, który może przyjmować różne formy. Sukienki które mają otwarty dekolt, podkreśla kobiecy dekolt i biust. Odpowiednie dekolty dla kobiet w rozmiarze plus to dekolt w szpic, dekolt w kształcie serca i dekolt w łódkę. Wiele sklepów oferuje sukienki i ubrania dla kobiet plus size. Sukienki w dużych rozmiarach nie powinny być zbytnio opinające, warto wybierać luźniejsze modele, które mogą ukrywać niektóre niedoskonałości. Oczywiście do sukienki należy dobrać odpowiednie dodatki, niektóre kobiety wybierają brązowe lub czarne buty.

Inne panie jednak wolą trochę zaszaleć i wybrać kolor czerwony czy też żółty i niebieski.

To samo dotyczy torebek, najczęściej wybierane są kolory uniwersalne które pasują do większości sukienek. Do sukienki można założyć także pasek, który będzie spinał się w talii. Jeżeli jest to sukienka z odkrytymi ramionami, wówczas warto rozważyć jakąś narzutkę lub też bolerko. Z pewnością sukienka powinna być dobrana w zależności od okazji, w pracy będziemy nosili się formalnie, jednak na luźne wyjście w lecie, można założyć sukienkę w kwiaty czy też w bardziej krzykliwych kolorach. Obecnie na rynku znajdziemy różnego rodzaju sukienki, zatem sukienka XXL także będzie dostępna w wielu sklepach i butikach z odzieżą. Trzeba oczywiście przymierzyć sukienkę, aby sprawdzić czy dobrze na nas leży w każdy miejscu.