XXI wiek to okres bujnego rozwoju technologicznego, ale także i motoryzacyjnego. Przemieszczanie się autem jest więc aktualnie najpopularniejszym środkiem transportu. Jednak by jazda samochodem mogła być przyjemniejsza warto wyposażyć się w kilka gadżetów, które mogą okazać się pomocne zarówno podczas krótkich jazd miejskich, jak i długich wypadów wakacyjnych.

Uchwyt samochodowy

Jednym z najczęściej wykorzystywanych dodatków samochodowych jest uchwyt na telefon. Jest to niezwykle przydatny gadżet, dzięki któremu nawet smartfon znajdzie dla siebie miejsce.

Dzięki uchwytowi możemy w łatwy sposób wykorzystać telefon jako nawigacje GPS. Uchwyt w tym przypadku pomaga z jednej strony kontrolować trasę na smartfonie, zaś z drugiej nie wymusza na kierowcy odrywania wzroku z szosy.

Ponadto jesteśmy w stanie zmieniać muzykę czy wygodnie rozmawiać z wykorzystaniem trybu głośnomówiącego.

Na rynku dostępne są zarówno modele uchwytów mocowanych do przedniej szyby, kokpitu bądź kratki nawiewu. Sam koszt zakupu jest niezwykle niski i oscyluje w granicach 20-40 złotych.

Ładowarka samochodowa

Kolejnym z gadżetów, którego nie mogło zabraknąć na liście jest ładowarka samochodowa, która znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim podczas długich wyjazdów. Ładowarka samochodowa jest montowana w miejsce zapalniczki.

Dzięki ładowarce jesteśmy w stanie w szybki sposób naładować baterię w naszym smartfonie czy tablecie. Stanowi to nieocenioną pomoc szczególnie w czasie wyjazdu wakacyjnego, gdzie niejednokrotnie stosuje się smartfona jako nawigacje GPS.

Wybierając model ładowarki samochodowej zwróćmy uwagę w pierwszej kolejności na moc zestawu oraz ilość dostępnych slotów USB. Naturalnie im jest ich więcej tym lepiej, co pozwala ładować kilka urządzeń w jednej chwili. Koszt zakupu w tym przypadku także jest niewielki i oscyluje w granicach 20-50 złotych.

Wideorejestrator

Podczas jazdy autem w każdej chwili może dojść do dwuznacznej sytuacji, której wyjaśnienie może być trudne. W takiej właśnie sytuacji przydaje się wideorejestrator, który montuje się do przedniej szyby auta i pozwala tym samym zapisywać to co dzieje się w trakcie jazdy.

Jest to nieoceniona pomoc jeśli chodzi o ustalenie faktów podczas kolizji drogowej czy innej sytuacji.

Nawigacja GPS

Następnym z gadżetów równie popularnym jest nawigacja GPS. Mimo, że można ją zastąpić smartfonem to nadal jest ona dodatkiem lubianym i docenianym przez kierowców.

Ten dodatek sprawdza się głównie gdy dużo podróżujemy poza miejscem zamieszkania. Nawigacja GPS sprawdza się również w rękach zawodowych kierowców czy kurierów.

Krótko mówiąc poruszanie się autem po nieznanych terenach jest niezwykle proste przy wykorzystaniu nawigacji. Koszt zakupu tego sprzętu to około 200-300 złotych co i tak jest stosunkowo niewielkim wydatkiem.

Podsumowanie

Reasumując, wyżej wymienione gadżety samochodowe stanowią ogromną pomoc podczas codziennej jazdy, zarówno w krótkich, jak i dłuższych trasach. Dzięki nim jazda jest przyjemniejsza oraz łatwiejsza.

Więcej informacji

Ciekawe prezenty dla niego znajdziesz na stronie https://www.takapaka.pl/prezenty/prezent-dla-niego/ – sprawdź!