Producenci okien wykorzystują obecnie pakiety szyb zespolonych, na które składają się dwie tafle szkła, pomiędzy, którymi znajduje się przestrzeń odpowiednio zaizolowana, często wypełniona gazem, który wpływa pozytywnie na lepszą izolację termiczną.

Dzięki temu straty ciepła są mniejsze, możemy oszczędzić na kosztach ogrzewania, dodatkową zaletą jest także lepsza ochrona przed hałasem.

Dlaczego warto wybrać szyby zespolone?

Jakie właściwości posiadają szyby zespolone?

Szyby zespolone to także materiał bardziej odporny na stłuczenia, wybicia, próba włamania, mogą posiadać warstwę folii, która będzie wzmacniała powierzchnię, zabezpieczając przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dostępne są różne modele, które posiadają dwie, trzy lub też cztery tafle szkła, w tym przypadku możemy także dobrać ich grubość. W przypadku wypełnienia stosuje się argon lub krypton, które bardzo pozytywnie wpłyną na obniżenie współczynnika przenikalności cieplnej przez kolejne warstwy. Większa ilość komór to lepsze parametry izolacyjne, należy jednak zwrócić uwagę na przenikalność świetlną, warto wybierać szyby sprawdzonych producentów, którzy zaoferują szyby zespolone najwyższej jakości. Najważniejszą zaletą szyb zespolonych są właściwości termoizolacyjne, ważne nie tylko w okresie zimowym, ale również latem pomagają uzyskać optymalną temperaturę.

Szyby zespolone coraz częściej stosuje się w przypadku drzwi balkonowych, dużych okien tarasowych, które są przyczyną największych strat ciepła. Dlatego wykorzystanie okien z odpowiednią ramką, wypełnieniem za pomocą gazu szlachetnego, daje bardzo dużo korzyści. W niektórych przypadkach można zastosować szkło hartowane, które jest nawet 5 razy mocniejsze niż szkło standardowe, wiele firm oferuje tego typu rozwiązanie na specjalne zamówienie. Klienci, którzy chcą uzyskać maksymalne właściwości izolacyjne, mogą wybrać okna trójkomorowe, które składają się z czterech tafli szyby. Dzięki temu mamy pewność, że jest to rozwiązanie zapewniające nam maksymalne zabezpieczenie izolacyjne. Tego typu inwestycja szybko zwróci się w kolejnych latach użytkowania.

Producenci mogą dostarczyć okna w różnych rozmiarach, posiadające różne ilości komórek. Na stronie internetowej https://www.insoglas.pl/oferta/szyby-zespolone/ możemy zapoznać się z ofertą szyb zespolonych, będą to modele jednokomorowe, dwukomorowe, szyby ze szprosami czy też szyby witrażowe. Dostępne są również szyby na specjalne zamówienie, jak również posiadające uszczelnienie silikonowe. Szyba zespolona to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala uzyskać dużo oszczędności, jeżeli chodzi o koszty ogrzewania, dodatkową zaletą jest także tłumienie hałasu.