Małe sypialnie wymagają wyjątkowych mebli, które łączą w sobie funkcję i styl. Przyjrzyjmy się kilku wskazówkom dotyczącym umeblowania i wystroju sypialni. Mając na uwadze poniższe rady, będziesz w stanie zyskać przestrzeń zarówno tą praktyczną jak i wizualną.

 

Mała sypialnia jest problematyczna w urządzaniu? Nie z tymi radami! Sprawdź!

1. Zadbaj o przestrzeń

 

Kluczem do sukcesu przy urządzaniu niewielkiej sypialni jest odpowiednie rozmieszczenie mebli takich jak łóżko, komoda, szafki nocne i półki, aby mieć dużo miejsca do poruszania się po pokoju bez uczucia zatłoczenia. W zyskaniu przestrzeni może Ci też pomóc wybranie nieco mniejszego łóżka. W ten sposób zwiększysz przestrzeń dostępną dla innych mebli, które będą pomocne w przechowywaniu różnych rzeczy. Zastanów się zatem czy aby na pewno potrzebujesz dużego i szerokiego łóżka. Może i jest ono bardzo komfortowe i doskonale się prezentuje, ale zajmuje ogromną ilość miejsca, którą można zagospodarować w inny sposób. Mając do dyspozycji małą przestrzeń w swojej sypialni, powinieneś zrezygnować z przechowywania w niej obuwia. W tym celu lepiej sprawdzą się szafki na buty z półkami, które możesz umiejscowić w przedpokoju.

 

2. Wykorzystaj ściany

 

Użycie luster na ścianach może zmaksymalizować ilość światła wpadającego do sypialni. Lustra będą odbijać światło w Twoim pokoju, tworząc złudzenie większej powierzchni. Ściany można również wykorzystać na umieszczenie półek wiszących. To doskonały sposób na zorganizowanie dodatkowego miejsca np. na książki. W ten sposób nie tracimy przestrzeni jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych mebli stojących. Półki wiszące poza swoją praktycznością, doskonale prezentują się i nadają sypialni dodatkowego uroku.

 

3. Postaw na szafki nocne

 

Szafki nocne to nie tylko praktyczny ale i bardzo dobrze prezentujący się mebel. Nie powinno ich zabraknąć szczególnie w tych nieco mniejszych sypialniach. Można w nich przechowywać różne rzeczy, do których chcemy mieć szybki i wygodny dostęp.

 

Meble do sypialni mogą naprawdę zmienić jej wygląd i funkcjonalność. Warto wziąć pod uwagę powyższe wskazówki, które doskonale sprawdzą się w mniejszych sypialniach. Odpowiednie wykorzystanie każdego metra powierzchni to klucz do sukcesu przy urządzaniu tego pomieszczenia.