Wiele osób żyje dziś w pośpiechu, szybko wychodzimy do pracy, nie zawsze mamy czas na porządne śniadanie. Jak wiadomo jest to najważniejszy posiłek daje nam energię na przeżycie kolejnego dnia.

W nocy ciało wyczerpuje swoje zapasy energii, więc zastrzyk energii i składników odżywczych jest szczególnie ważny rano. Dobrym pomysłem będzie z pewnością chleb pełnoziarnisty lub musli, są dobrym źródłem energii. Produkty pełnoziarniste powodują powolny wzrost poziomu cukru we krwi, więc uwalniają energię w sposób ciągły. Trzeba zwrócić uwagę na ser czy wędliny, wbrew pozorom mogą zawierać dość dużą ilość tłuszczów. Dlatego też warto zwrócić na jakość wszystkich produktów jakie spożywamy. Przykładowo dżemy mogą zawierać bardzo dużo cukru i różnego rodzaju zagęszczaczy i składników chemicznych.

Należy także unikać gotowych mieszanek zbożowych czy płatków śniadaniowych. Często zawierają za dużo cukru, miodu lub czekolady. Obecnie w sklepach dostępne są pełnoziarniste płatki owsiane.

Z pewnością warto spożywać owoce i warzywa, w postaci nieprzetworzonej. Ich podstawową zaleta jest dostarczanie witamin. Najlepiej wybierać odmiany w zależności od sezonu i regionu. Owoce i warzywa są wtedy najbardziej bogate w witaminy i zapewniają najlepsze wartości odżywcze. Dobrą alternatywą są koktajle i świeże przeciery owocowe. W czasie przerwy śniadaniowej wiele osób poszukuje miejsca, w którym będą mogli zdrowo zjeść. W wielu miastach można znaleźć miłe małe restauracje oferujące zdrowe śniadania. Kiedy nie mamy czasu, wówczas jest to doskonała alternatywa do kanapek zabieranych z domu. Wynika to oczywiście z braku czasu, w restauracji, będzie czekało na nas zbilansowane śniadanie, które możemy zjeść w czasie przerwy śniadaniowej. Z pewnością może być to także dobry pomysł na śniadanie z całą rodziną w letni weekend. Możemy zabrać ze sobą dzieci, i spotkać się ze znajomymi ciesząc się chwilą wytchnienia. Może być to bardzo dobry pomysł na rozpoczęcie dnia z rodziną. Warto więc wybrać taką formę śniadania Warszawa jest miastem gdzie znajdziemy takie miejsce.