Wielu Polaków prowadzących firmę w Wielkiej Brytanii wybiera spółkę Limited jako rodzaj działalności gospodarczej.

Jest to odpowiednik spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Polsce. Tego rodzaju firma daje wiele możliwości, jest to między innymi możliwość obsługi, współpracy z firmami w Wielkiej Brytanii. Oczywiście w tym przypadku należy zadbać o prowadzenie księgowości, rozliczenia z urzędem skarbowym oraz wiele innych zadań, które wynikają z faktu prowadzenia firmy z Wielkiej Brytanii.

Profesjonalny księgowy w Wielkiej Brytanii

Polski księgowy w Wielkiej Brytanii

Biuro rachunkowe może doradzać w przypadku możliwości optymalizacji wydatków, kosztów, co będzie przekładało się na wielkość podatków, jakie będziemy mieli do zapłacenia. Księgowi są na bieżąco ze zmianami prawa podatkowego, dlatego mogą doradzić firmie, jakie zmiany należy wprowadzić, aby dostosowywać się do zmian w przepisach. Z pewnością osoby prowadzące działalność nie zawsze mają czas, aby skupić się na zagadnieniach podatkowych. Dlatego zewnętrzne biuro podatkowe jest najlepszym pomysłem, ponieważ odciąży przedsiębiorcę z wielu obowiązków, który skupi się na prowadzeniu biznesu.

Wydatki związane z biurem podatkowym są niewielkie, jeżeli bierzemy pod uwagę zakres świadczonych usług. Często biura podatkowe mogą dokonać odpowiedniej optymalizacji podatkowej, dzięki czemu możemy zaoszczędzić duże kwoty w skali roku. Z pewnością w przypadku różnego rodzaju niejasności czy też błędów księgowy może wyjaśnić wszystko w urzędzie skarbowym. Do obowiązków biura należało będzie także naliczanie składek ubezpieczeniowych w przypadku prowadzenia firmy jednoosobowej, jak również dla pracowników.

Dla wielu Polaków, którzy chcą prowadzić biznes na wyspach, bardzo dużą pomocą będzie polski ksiegowy uk. Pomoże wyjaśnić wiele zagadnień związanych z wyborem rodzaju firmy, będzie mógł także wytłumaczyć, jakie dokumenty wymagane są w przypadku zakładania firmy. Różne zagadnienia podatkowe będą z pewnością jaśniejsze w języku polskim.